Глобальний дефіцит оптоволоконних кабелів загрожує цифровому прогресу і 5G

Читати на RU

Всесвітній дефіцит оптоволоконних кабелів вже почав гальмувати розгортання 5G і розвиток центрів обробки даних в Європі, Індії та в Китаї. Як повідомляє Financial Times, поки дефіцит не призвів до фізичної відсутності продукції (як це було з мікрочипами останні 2 роки), проте призвів до здорожчання оптоволокна на 70% у порівнянні з березнем 2021.

Швидкість розгортання мереж і потреба в оптоволокні лише збільшується

Close up of network infrastructure in data center. Blur effect with focus on patchcords at the foreground.

Пандемія спонукала найбільших технічних і телекомунікаційних команд скоротити свої капіталовкладення. А паралельно з цим відбувся сплеск попиту на мережеві сервіси та технології, що призвело до дефіциту доступності найважливіших матеріалів.

Такі компанії, як Amazon, Google, Microsoft і Meta, збільшують свої інформаційні центри, щоб задовольнити попит, а також прокладають величезні всесвітні оптоволоконні мережі під океаном. Тим часом уряди поставили сміливі цілі щодо розгортання надшвидкого широкосмугового зв’язку та 5G, кожен з яких потребує прокладання сотень кілометрів оптоволоконного кабелю як по воді, так і на суші.

Європа, Індія та Китай найбільше постраждали від кризи. В цих регіонах витрати на оптоволокно зросли на 70% у порівнянні з березнем 2021 року. В абсолютних числах ціна зросла з $3,70 до $6,30 за кілометр оптоволокна.

«З огляду на те, що вартість розгортання раптово зросла вдвічі, зараз виникають питання щодо того, чи зможуть країни досягти цілей, встановлених для будівництва інфраструктури, і чи може це вплинути на глобальне мережеве покриття», — заявив Майкл Фінч, аналітик компанії Cru.

Причина дефіциту — здорожчання сировини та заводи без виробництва

Основою дефіциту є зростання вартості низки важливих елементів, які входять до складу волоконно-оптичної продукції. Спостерігається дефіцит гелію, важливої ​​складової у виробництві волоконно-оптичного скла, частково викликаний простоями заводів у Росії та США, що призвело до зростання витрат лише на цей елемент на 135% за попередні два роки. Тим часом вартість тетрахлориду кремнію, ще однієї ключової частини у виробництві волокна, зросла на 50%.

Венделл Вікс, виконавчий директор Corning, найбільшого виробника оптоволоконних кабелів у світі, заявив, що його компанія нарощує виробництво, щоб задовольнити стрімкий попит з боку урядів, телекомунікаційних компаній і великих технологічних груп, включаючи будівництво нових потужностей у США та Європі.

Чому це важливо?

Останні 2 роки у світі розгортався дефіцит напівпровідників — чіпи, процесори та навіть звичайні транзистори злітали у ціні або навіть зникали з продажу. Це вплинуло буквально на всіх — автоконцерни були змушені зупиняти ліні виробництва, виробники смартфонів не могли наситити ринок, а відеокарту було просто неможливо купити, незалежно від ціни.

Дефіцит одного елементу, від якого залежать цілі індустрії, не може не впливати на кінцевих користувачів. Збільшення вартості розгортання телекомунікаційних мереж потягне за собою зростання вартості інтернету, зв’язку, оренди серверів.

Крім того, компанії можуть просто не встигати підіймати рівень пропускної здатності мережі відповідно до зростання навантаження. Це знизить якість послуг — швидкість інтернету може впасти, а плани з розгортання нових мереж (наприклад 5G) доведеться відкласти.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук