Крок за кроком до перемоги. Як міжнародна ІТ компанія JatApp долучається до боротьби

Сьогодні ми відзначаємо 31 річницю Незалежності України. Цьогоріч 24 серпня для нас не про свято. Це можливість зупинитися та усвідомити, яку ціну ми зараз платимо за незалежність. Це можливість вчергове замислитися, що кожен з нас може робити щодня, аби бути кращим громадянином і людиною.

Від початку повномасштабного вторгнення команда JatApp спрямовує усі свої дії та думки на наближення перемоги України. У цьому матеріалі ми вирішили розповісти, як компанія допомагає країні та поділитися мотивуючими історіями наших колег.

Що зробила компанія

З самого початку ми бачили свою місію в тому, щоб продовжувати працювати. Адже підтримувати економіку країни у такий час неймовірно важливо. Ми не скасували жодних планів з розвитку власних продуктів та аутсорс проєктів, а також поновили найм вже з початку березня. Про наші хайринг процеси під час війни розповідали у цій публікації.

Звісно, це було б неможливим без тих кроків, які запровадила компанія, аби зробити середовище сприятливим та безпечним для наших колег. У першу чергу ми організували евакуацію у західні області України, а згодом надавали можливість релокації у Туреччину. 

Ми старалися допомогти колективу подолати шок та стрес. Щоб якісно підтримати наших співробітників та допомогти прийняти нову реальність, команда HR пройшла тренінги з психологічної допомоги від ізраїльських психологів.

Коли ми опинилися в умовах повної віддаленої роботи, розділені по різних областях України, ба більше – по різних країнах, ми зрозуміли, що без постійної тісної комунікації нічого не вийде. 

Ми налаштували регулярну комунікацію як на рівні компанії, так і на рівні окремих команд. А також впровадили короткострокові цілі бізнесу – тиждень-місяць-квартал – щоб зберігати гнучкість та максимально швидко та якісно адаптуватися до нових умов. 

«Війна – це ситуація повної невизначеності та нестабільності, тому для компанії вкрай важливо було опанувати гнучкість, як нову суперсилу», – вважає HRD Анна Єгорова

У цій публікації Аня радить, як опанувати гнучкість та ефективно налаштувати роботу як компаніям, так і самим співробітникам.

Чи зазнав бізнес змін

Та окрім налаштованих робочих процесів, важливо постійно тримати руку на пульсі змін на міжнародному ринку, адже бізнес JatApp орієнтований переважно на країни Tier-1. 

Chief Operations Officer аутсорс напряму Ольга Височинська спостерігає зараз кризу на глобальному рівні. Адже війна в Україні впливає також на бізнеси клієнтів – через зростання цін в Європі та світі підприємці обережніше ставляться до своїх витрат та стають вимогливішими до підрядників. Але ми не втратили своїх клієнтів, завдяки якісній роботі з ними: проактивна комунікація щодо плану дій у разі повномасштабної війни, якість послуг та дотримання дедлайнів, навіть за умов масштабної релокації співробітників й часткової мобілізації.

«На наші бізнесові показники війна особливо не вплинула. Але для збереження довоєнного рівня довелось активніше включитись в роботу, тому що всі розуміли, що через війну може статись відтік проєктів і його треба буде оперативно перекрити», – розповідає Ольга

Кількість клієнтів в JatApp наразі така сама, як і до повномасштабного вторгнення. А в планах –  продовжувати і надалі показувати клієнтам стабільну роботу та комунікувати тезу, що кожен зроблений компанією аутсорс-проєкт допомагає наблизити перемогу України.

З власними продуктами компанії схожа ситуація. Product Owner напряму бізнес та утиліти Олександр Стіренко зазначає, що завдяки швидкій адаптації команди та бізнес-стратегії до воєнних реалій, нам вдалося зберегти операційну ефективність продуктів – перший та другий квартали були позитивними для бізнесу. І хоча Олександр спостерігає зараз фактори, які з великою ймовірністю призведуть до глобальної фінансової кризи (зокрема у тех. сфері), він впевнений, що команда JatApp, завдяки гнучкості, впорається й з такими викликами.

«У нас немає якихось замовників та залежностей від інвесторів. Ми самі плануємо як рухатись та розвиватись. Наше головне завдання – адаптація до нинішніх реалій та налагодження процесів і роботи команди», – говорить Олександр.

До думки Олександра приєднується Product Owner напряму кібербезпеки Анна Шляхова. Вона зазначає, що команді вдалося швидко налагодити результативну роботу в умовах повномасштабного вторгнення та втримати позитивні бізнес-показники. Але війна вплинула на настрій в команді: 

«У перші місяці війни настрій був зовсім не працювати, але завдяки побудованій раніше культурі комунікації, постійній мотивації та підтримці, а також правилу “бути на зв’язку” ми це подолали», – ділиться Анна.

Як колеги долучаються до боротьби

24 лютого ми створили чат у телеграмі для швидкого реагування. Там відбувалася координація евакуації з Києва, допомога з поселенням родичів та знайомих наших колег, поширення інформації та можливостей для волонтерства. Згодом цей чат переформатувався в місце, куди ми зараз пишемо про збори для різних військових частин, де служать наші близькі та друзі.

У кожного з нас різний досвід цієї війни. Для когось вона стала поштовхом повністю перейти на українську та відмовитися від усього російського. Для когось це черговий виклик з адаптації та примирення, адже вдруге потрібно було залишати дім під свист ракет – вперше у Донецьку, а потім у Києві. Хтось чекає повернення своєї другої половинки, хтось мріє обійняти батька. А в когось ці обидві близькі людини на війні і бачити їх вдома – найбільша мрія.

Владислава Войтенко, QA Engineer, була вимушена залишити місто Золоте, Луганської області у 2014 році. 24 лютого 2022 року Влада знову залишила свій дім, тепер у Києві. Незважаючи на цей негативний досвід дівчина вважає, що їй пощастило набагато більше за інших. Адже вона має роботу, яка приносить задоволення та дає відчуття фінансової безпеки. Це допомагає підтримувати близьких, волонтерити, долучатися до інформаційної боротьби. 

«Вважаю, що якщо ми будемо мовчати і нам буде байдуже, тоді як нас почують інші? Впевнена що коли ти можеш змінити світогляд хоча б однієї людини, донести правду, допомогти, надихнути – це вже велика перемога!», – ділиться Влада.

Багато наших колег долучаються до волонтерства та боротьби. Більше цікавих історій можна прочитати в нашому інстаграмі. 

З вірою в ЗСУ та кожного з нас, ми вітаємо усіх українців з Днем Незалежності! Віримо, що в єдності та наполегливості наша сила. І якщо кожен з нас братиме відповідальність на себе, щодня ставатиме кращою людиною та громадянином, то нам точно вдасться перемогти, відбудувати наші міста та створити країну мрії.

Автор: Марина Олійник, HR Brand Manager JatApp.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук