Iva Rove Inc. продавала американські добрива в Україні 10 років. З початку повномасштабного вторгнення компанія займається бартерним бізнесом: переробляє збіжжя на власному заводі, а готову продукцію поставляє через міжнародні організації переселенцям та малозабезпеченим як гуманітарну допомогу.
Про специфіку роботи Iva Rove розповіло видання «Економічна правда». AIN.Business переповідає головне.
Допомога агробізнесу
З лютого 2022 року попит в Iva Rove підвищився, адже вона співрацює з трьома американськими агрохолдингами: Kernel, «Астарта», Cygnet. Компанія підготувалася до логістичних проблем, які виникли через напад рф на Україну. Вони запаслися добривами на два сезони й створили нові логістичні шляхи: через порти Гамбурга, Роттердама та Гданська.
Інноваціні добрива від Iva Rove мають ще екологічну користь: їх використовують для зменшення обсягів застосування азотних добрив.Але через дорогу вартість цієї продукції, українські фермери, хоча і мали запаси зерна, фінансово не могли купити добрива.
- Кілограм сухої активної речовини коштує до $100.
- Iva Rove продає такі добрива у рідкому вигляді – літр азотофіксуючої речовини коштує 343 грн.
- Норма застосування – 4,5 л на тонну карбамідно-аміачної суміші або приблизно 1-1,5 л на гектар.
- Це дозволяє економити 10-15% азотних добрив, або приблизно 1000-1500 грн на кожному гектарі.
Iva Rove запропонували фермерам розраховуватися за добрива не грошима, а зерном: пшеницею та ячменем. Комерційний директор Iva Rove Сергій Ковальчук вважає, що така співпраця вигідна і аграріям, які не можуть продати зерно, і компанії, яка має запаси добрив.
«Ми беремо зерно у фермерів на 10% дорожче від середньої ринкової ціни», – додає Ковальчук.
Як Iva Rove використовує зерно?
- У селищі Буки на Черкащині Iva Rove відновили роботу заводу, що спеціалізувався на переробці зерна.
- Вони найняли 15 людей (станом на серпень 2022 там працюють 25 людей), які почали виготовляти макарони, борошно та олію. Платять їм близько 13 000 грн.
- Iva Rove вклала близько 1 млн грн в модернізацію заводу: придбала обладнання, лінію для фасування борошна в кілограмові пакети.
- Продукція не продається в супермаркетах. ЇЇ замовляють норвезькі, американські, американо-австралійські організації, які формують продуктові набори і безкоштовно передають переселенцям та малозабезпеченим.
«Вони замовляють у нас продукти, забирають у свій логістичний центр у Луцьку, де формують продовольчі набори, а потім везуть гуманітарну допомогу в Харків чи Миколаїв», – пояснює Ковальчук.
- Завод виготовляє близько 40 тонн макаронів, 60 тонн олії і 30 тонн борошна на місяць.
Плани
- Компанія налагоджує співпрацю зі швецькою некомерційною організацією.
- Компанія планує розширювати асортимент продукції: додати кукурудзяну та гречану крупи. Для цього купили українське обладнання за 400 000 грн. Обсяг продукції зросте на 30 тонн на місяць. На ці роботи наймуть шість працівників.
- Міжнародні організації повідомили, що вже мають бюджет для роботи Iva Rove мінімум на рік.
- Крім того, компанія планує відновити завод у сусідньому селі. Він почне роботу, якщо Iva Rove домовиться про постачання продукції ще одній міжнародній організації.
- В майбутньому компанія планує налагодити співпрацю з торговими мережами.