Запрацювала освітня платформа Ukraïnica, що допомагає вивчати Україну іноземцям

Читати на RU

Український науковий інститут при Гарвардському університеті та Український інститут створили платформу Ukraïnica. Як повідомляє «The Village Україна», Ukraïnica — це база даних, яка допоможе інтегрувати Україну в навчальні англомовні програми та створювати курси про нашу країну.

Що буде на платформі Ukraïnica?

На платформі Ukraïnica будуть зібрані українські твори літератури, історичні документи й фільми у перекладі англійською. Також тут будуть інструменти для побудови навчальних планів для студентів, що будуть вивчати Україну.

«Це новий цифровий продукт, над яким я активно працюю останні три роки та про який мрію мінімум 10 років. Основна ідея цієї платформи — допомогти тим, хто поза галуззю українознавства, але хотів би включити теми України у своє викладання. З повномасштабним російським вторгненням в Україну 24 лютого це стало ще більш нагальним, тому що однією з цілей Путіна було викорінення України та українців шляхом знищення країни та вбивства людей, стирання її історії та культури. Водночас через агресію інтерес до глибоких матеріалів щодо України та попит на них небувало зріс», — зазначив куратор проєкту Олег Коцюба.

Автори проєкту також зауважують, що платформа спонукає до дискусії щодо деколонізації славістики. За їхніми словами, це особливо актуально під час загарбницької війни Росії в Україні.

Також на платформі Ukraïnica можна поділитися джерелами, що можуть бути корисними для проведення англомовних уроків про історію і культуру України. Базу планують розширювати, а джерела перекладати різними мовами.

Чому це важливо?

Не лише Україна має рухатись до західного світу та знайомитись з його культурою. Західний світ також має знати Україну, та відрізняти її з поміж інших східноєвропейських країн. Запуск проекту, про розробку якого заявили ще в кінці 2020 року, і який має на меті поширення української культури та історії — це важливий крок в цьому напрямку.

Крім того, це може стати прикладом успішної співпраці між Український науково-дослідний інститут при Гарвардському університеті та Українським інститутом у Києві

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук