Безкоштовний застосунок PlantIn допомагає доглядати за рослинами. Як він працює

1
Читати на RU

PlantIn заснували двоє братів — Дмитро та Михайло Гринці. Їхній продукт — це застосунок та онлайн-платформа, які допомагають доглядати за рослинами. За допомогою алгоритмів машинного навчання їх продукт розпізнає рослину, аналізує, чи немає у неї хвороби, та підбирає спосіб догляду, залежно від умов.

Журналіст AIN.UA поспілкувався із засновниками стартапу і розповідає про те, як працює технологія.

Як з’явилася ідея

Обоє братів любили доглядати за рослинами, але бачили одну і ту ж проблему — люди часто купують рослину і не розуміють, як за нею доглядати. Після чого з’являються фрази на кшталт «у мене всі рослини вмирають».

Михайло каже, що усі додатки, які існували на той час, або могли тільки розпізнавати вид рослини, або використовувалися як енциклопедія, де є тільки інформація про рослину.

Брати вирішили зробити додаток, який зможе провести нового користувача «за руку». Щоб людина не гуглила, як їй доглядати за рослиною, а могла робити окремі записи і залишала нагадування у календарі. «Ми хотіли створити єдине рішення – і щоб воно було легким», — каже підприємець.

Тоді Дмитро розробив алгоритми машинного навчання, які розпізнавали рослини, а також алгоритм для автоматичного підбору плану догляду за рослиною. Брати зробили додаток, зібрали вручну контент для перших 50 рослин і вийшли на AppStore.

Зображення: PlantIn

На подив співзасновників, продукт виявився цікавим людям навіть без реклами, і вони почали збирати відгуки від користувачів про покращення додатку. За місяць вони самотужки протестували рекламу, і отримали позитивні результати. У цей момент стало зрозуміло, що Дмитро та Михайло «вгадали» із продуктом і тепер потрібно масштабувати проект.

«Тоді ми звернулися до Віталія Лаптенка із пітчем про продукт. У той момент я працював у складі іншого успішного проекту у Genesis, тому звертався як людина із середини, після чого ми отримали «зелене світло» на розвиток продукту разом із Genesis. Із доступом до ресурсів і знань десятків експертів у своїх сферах та лідерів у своїх нішах просто неможливо не почати швидко зростати», — каже Михайло Гринець.

За 2 роки стартап виріс від 2 людей в команді до 50. 12 мільйонів користувачів по всьому світу вже завантажили PlantIn. Щоденно понад 7 млн рослин знаходяться під постійним контролем алгоритмів їхнього продукту. В стартапі кажуть, що 100% процесів роботи продукту закривають в компанії. Самі розробляють, просувають, наповнюють контентом, аналізують та покращують застосунок.

Команда стартапу. Фото: PlantIn

Як працює технологія

Стартап розробив алгоритми та системи для вирішення таких проблем користувачів:

  • Розпізнавання 16 000 видів рослин (+ розпізнавання у режимі доповненої реальності);
  • Розпізнавання понад 100 видів захворювань рослин;
  • Визначення кількості світла, яке отримує рослина;
  • Визначення необхідної кількості води для поливу рослини;
  • Автоматичне створення індивідуальних планів догляду за рослиною базуючись на погодних умовах, місцезнаходженні, кількості світла, пори року, та ще 6 параметрах рослини.

«Усі технології були розроблені самотужки, ми вручну відбирали понад 12 млн фото рослин, позначали понад 50 тис фото хворих рослин, збирали та тестували разом із експертами правила для алгоритмів догляду за рослинами», — каже Михайло.

Як це виглядає для користувачів

Це екосистема додатків на iOS/Android, а також вебплатформа із однаковим набором функцій. Користувач може авторизуватися у єдиний обліковий запис і надалі споживати контент та синхронізувати прогрес серед усіх платформ. Стартап пропонує користувачам рішення під ключ у межах наших сервісів.

Користувач може ідентифікувати рослину, створити індивідуальний плану догляду, зберігати історію догляду та отримати необмежений доступ до оригінального освітнього контенту.

«Також ми пропонуємо допомогу експертів, дипломованих ботаніків, у режимі 24/7 і ком’юніті, де користувачі можуть поділитися своїми успіхами, або задати питання та отримати відповіді щодо рослинництва від користувачів наших додатків», — каже Михайло.

PlantIn – класичний Freemium і повністю безкоштовний для користувачів з України. Весь контент додатку є доступним із моменту встановлення, єдині обмеження – якщо користувач хоче доглядати одночасно за понад трьома рослинами, йому пропонують підтримати стартап підпискою.

Допомога реальних експертів з рослинництва у форматі консультацій — за окрему оплату, якщо користувач не оформив підписку. В компанії кажуть, що тут допомагають дипломовані спеціалісти, час яких коштує гроші. Усе інше – розпізнавання рослин, інформація про рослини, блог з унікальним контентом, вся база даних рослин тощо – безкоштовно. Компанія не залучала інвестицій, але приєдналася до екосистеми Genesis як внутрішній проект.

Залишити коментар

Коментарі | 1

  • Він не безкоштовний, а платити за такі речі жодна психічно здорова людина не буде. Але я вже зрозумів для кого це – у розділі Weed community всі статті про коноплю. Ну ви зрозуміли, що це сервіс для наркоторговців. І в українського проекту нема української мови.

Пошук