Фонд Gazelle Finance надає допомогу українським ІТ бізнесам, які рятуються від війни у Східній Європі 


З початком повномасштабної війни мільйони українців опинилися за кордоном. Серед них — багато бізнесменів, що змушені були вивозити родини за кордон і водночас турбуватися про безпеку своєї ширшої родини — співробітників. Щоби допомогти таким підприємцям, що релокували свій бізнес та команду, і наразі шукають фінансову та консультаційну підтримку, працює програма Ukraine Bridge Facility Program. Подаватись на участь до неї можна вже зараз. 

AIN.UA розповідає про те, як працюватиме ця програма та за яких умов українські бізнеси можуть брати у ній участь. 

Кому може допомогти ця програма?

Програму Ukraine Bridge Facility Program запустив фонд Gazelle Finance (GF). Це — фонд приватних інвестицій, з офісами у Вашингтоні, Тбілісі та Єревані. Під його управлінням — кошти провідних фінансових інституцій розвитку в регіоні: FMO/Нідерланди, the US International Development Finance Corporation/США, та  Dutch Good Growth Fund/ Міністерство Закордонних Справ Нідерландів Фонд вкладає кошти у високодинамічні компанії у Східній Європі, а його ключові для інвестування регіони: Грузія та Вірменія. 

Грузія та Вірменія приймають зараз безпрецендентну кількість біженців лише у Грузії, за даними Агенства ООН у Справах Біженців,  зареєстровано більш ніж 25 000 українських емігрантів. Тож команда фонду вирішила запустити спеціальну програму, орієнтовану на тих українських підприємців, що наразі виїхали за кордон та розглядають Грузію та Вірменію для релокейту, розширення чи створення «віртуального офісу» для свого бізнесу. Або ж для тих, хто вже переїхав до цих країн. 

Грузія та Вірменія можуть запропонувати IT-бізнесам та компаніям із дотичних сфер дружнє бізнес-середовище, помірне податкове навантаження та можливості для розвитку. Приміром, у Грузії діють пільгові податкові режими для IT-стартапів, зі зниженими ставками, діють державні та приватні програми підтримки стартапів, відкриваються акселератори та бізнес-хаби, у рейтингу від Світового банку Doing Business Грузія та Вірменія традиційно займають високі місця по легкості ведення бізнесу. 

Як працюватиме програма?

Gazelle Finance планує надавати українським підприємцям фінансову, технічну, юридичну та консультаційну підтримку для того, щоб вони могли запускати бізнес в Грузії та Вірменії. Ця програма має два етапи: 

  • Професійні послуги по відкриттю та веденню бізнесу в Грузії та Вірменії. Включно із допомогою із бухгалтерським обліком, податками, юридичними складностями, бізнес-планом та іншим. 
  • Фінансування від самого фонду та його банків-партнерів. Про фінансування розповімо трохи детальніше. 

Які саме види фінансової допомоги фонд може запропонувати українському бізнесу:

  • Безвідсотковий кредит. Він видається на три роки, у розмірі до $500 000. Його можна витрачати на операційні витрати, обіговий капітал, капітальні затрати.
  • Гранти розміром до $100 000. Видаються за умови, якщо компанія-отримувач оплатить 25% послуги, яку планує купувати. Цей вид допомоги добре підійде компаніям, які збираються релокувати бізнес до Грузії чи Вірменії, адже грант можна витрачати на релокейт персоналу, перевезення обладнання, оренду житла та офісу, та інше.
  • Прямі платежі. Це — виплати від фонду у розмірі до $50 000 тим компаніям, які надаватимуть послуги, затребувані українським бізнесом, зокрема: розробку бізнес-плану, дослідження ринку, юридичні послуги.
  • Фінансування від фонду та його банків-партнерів. Йдеться про суми до $3 млн. 

Зазначимо, що перші три види допомоги надаються передовсім тим компаніям, які мають шанс стати комерційними партнерами фонду на майбутнє. 

Як українському бізнесу взяти участь у програмі?

Якщо ви — український підприємець, що вже перевезли свій бізнес до Грузії та Вірменії, або ж розглядаєте таку можливість, перевірте, чи підпадає ваша компанія під наступні критерії. Якщо ви — саме така компанія, то ваші шанси отримати допомогу із переїздом, фінансуванням та в цілому із запуском бізнесу будуть високими.  

Для цього потрібно: 

  • щоб ваша компанія працювала в Україні до 24 лютого 2022 року;
  • щоб компанія підходила під критерії малого та середнього бізнесу: менш як 250 співробітників, менше ніж $15 млн доходу на рік, оцінка активів менш ніж $15 млн;
  • мала б дієву модель отримання доходу та потенціал працювати як “газель” у найближчі 4 роки (компанії-«газелі» — це бізнеси, що ростуть не менш як на 20% щорічно). 

До участі в програмі вже готуються перші українські бізнес-клієнти. Засновник проєкту Wantent Олексій Шалденко — один із таких підприємців. 

«Як засновник бізнесу, я ціную ті можливості, які надає Gazelle Finance у програмі Ukraine Bridge Facility. Вони дозволяють мені зібрати ключову команду в одній локації, інакше ми були б розкидані по різних локаціях Центральної та Східної Європи. Також у нас з’явиться більше ліквідності, щоб фокусуватися на наших пріоритетних ринках США та ЄС, а також щоб залучати подальше фінансування», — пояснює свою зацікавленість у програмі Олексій Шалденко

Якщо вам потрібна допомога у релокації бізнесу, а також фінансування, щоб пережити складні часи, ви можете подати заявку на участь програмі уже зараз, на сайті або написати на адресу [email protected].

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук