До світового рейтингу TIME 100 Next потрапило одразу троє українців

Читати на RU

TIME опублікував щорічний рейтинг TIME 100 Next, в якому зібрані люди, що вже зараз змінюють світ та «визначають наше майбутнє». Цього року в рейтинг потрапили одразу троє українців: науковиця Марина В’язовська, міністр цифри Михайло Федоров та міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За які досягнення українці потрапили в рейтинг?

Джерело: Олександр Кубраков

Олександр Кубраков став міністром інфраструктури за дев’ять місяців до того, як російські війська вторглися в Україну. Міністр інфраструктури регулярно інформував українців про пошкодження аеропортів, доріг, залізниць і мостів і став надійним джерелом інформації в часи війни.

Проте до рейтингу Кубраков потрапив за свої зусилля по розблокуванню українських портів та чорноморської зернової ініціативи, в рамках якої Україна змогла відвантажити понад п’ять мільйонів тонн продовольства.

Джерело: Михайло Федоров

Як зазначає TIME, міністр цифри Михайло Федоров показав найвищу ефективність у протидії російській дезінформації та інформаційній війні.

Кожен елемент його роботи спрямований на те, щоб якнайкраще служити його громаді. Раніше він допоміг людям побачити, як виглядає сучасна Україна. І зараз він перебуває в центрі зусиль протидії російській пропаганді в реальному часі. Росія готова використовувати всі доступні технології для дезінформації. І тому Україна — під керівництвом Федорова — доклала цілеспрямованих зусиль для боротьби з цим за допомогою соціальних медіа та інформувала своїх співгромадян», — зазначила для Time виконавча віцепрезидентка Європейської комісії з питань цифровізації Маргрет Вестагер.

Джерело: Fred Merz – Lundi13

Цього літа Марина В’язовська, професорка Швейцарського федерального технологічного інституту, стала лише другою жінкою, яка виграла медаль Філдса – найвищу нагороду для математиків. 

Понад 400 років тому астроном і математик Йоганнес Кеплер довів, що найефективніший спосіб укласти сфери — це піраміда — так, як укладають апельсини в супермаркеті — при цьому вони займають 75% доступного об’єму. В’язовська довела, що у восьмивимірному просторі сфери можуть бути упаковані ще ефективніше, займаючи лише 25% доступного об’єму, а у 24 вимірах вони можуть займати лише 0,2%.

Докази Вязовської тісно пов’язані з виправленням помилок, які виникають у мобільних телефонах, космічних кораблях та інтернеті.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук