Як рівень знання англійської позначається на зарплаті IT-фахівців

Читати на RU

Те, що IT-фахівці мають непогано володіти англійською мовою, щоб отримати роботу в перспективній компанії – очевидно. Але що насправді означає це «непогано» і які саме переваги отримає претендент, якщо прокачає свій рівень англійської? Про це ми й поговоримо зараз.

Давайте спочатку визначимо професії, які ми зараховуємо до IT-спеціалістів. Навіщо це потрібно? Більшість сайтів, що надають статистику із заробітних плат, чомусь включають в один ряд із програмістами та розробниками фахівців зі сфери SMM та контентників, які апріорі отримують менше за свою роботу і не мають практично нічого спільного з діяльністю, наприклад, Software engineer. Отже, ми розглянемо доходи тільки тих працівників, які безпосередньо пов’язані з IT: програмісти (Java), QA-інженери, software-архітектори і т.д.

Тепер окреслимо можливі рівні володіння англійською мовою. За загальновизнаною системою є шість рівнів володіння іноземною мовою: A1, A2, B1, B2, C1, C2, де A1 – початковий рівень, а С2 – носій мови. Варто зазначити, що отримати роботу у сфері IT можуть і фахівці з мінімальним знанням англійської, але рівень їхнього доходу буде в середньому на третину менший, ніж працівника, який вільно володіє іноземною мовою. Тому, якщо ви шукаєте роботу в IT, краще заздалегідь пройти мовні курси й одразу претендувати на вищу зарплату.

А зараз про цифри

З чого складається зарплата айтішників:

  • професійний рівень (освіта, досвід роботи);
  • рівень володіння мовами програмування;
  • рівень володіння англійською мовою.

Додатково враховується масштаб компанії, куди працевлаштовується претендент, оскільки навіть досвідчений і висококваліфікований співробітник може отримувати менше, ніж заслуговує, якщо досяг «стелі» в невеликій компанії.

Сьогодні ми зупинимося на третьому пункті. Нижче ми докладно розберемо зарплати фахівців із різних напрямків IT-сфери. Перші дві суми означатимуть середню зарплату в даному секторі для співробітників, які погано володіють англійською, а друга – для тих, хто знає мову вільно. Сума варіює залежно від позиції в компанії:

  • фахівці QA (Quality control) $500-2600 / $800-4200;
  • Software engineer $500-5000 / $650-6600;
  • Data Scientist $800-2500 / $1300-4200;
  • фахівці аналітичного спрямування $800-1700 / $1200-2800.

Таким чином, ми бачимо, що навіть фахівець, який обіймає високу посаду, може значно втратити в грошах тільки через те, що не знає англійської. Слід зазначити, що цю тенденцію помітили і самі співробітники IT-сфери, про що говорять дані щодо рівня володіння англійською серед цих фахівців. Зокрема, кількість тих, хто володіє англійською на рівні B2-C1 збільшився на 12% за останні 5 років. У тому числі це пов’язано з видачею міжнародних сертифікатів про рівень знання мови, тому навіть якщо ви вивчали англійську мову в Дніпрі, а хочете отримати роботу в Бостоні, це не проблема.

Ще один бонус, який ви отримаєте завдяки знанням з англійської – можливість працевлаштуватись у міжнародну компанію або знайти хорошу роботу, якщо ви маєте намір емігрувати. Зараз це стало особливо актуальним для громадян України, багато з яких розглядають як тимчасову зміну місця проживання, так і виїзд за кордон на ПМП.

Для порівняння, середня зарплата фахівця Data Scientist в Україні зі знанням англійської мови складає $3000-3500, якщо працівник не займає провідної позиції. А середня зарплата співробітника такого ж рівня у США становить $11500 на місяць.

Що робити, якщо я не знаю англійську, але хочу зарплату вищу?

Єдиним вірним варіантом буде пройти курси, де визначать ваш рівень володіння мовою, складуть грамотну програму та швидко приведуть вас до бажаного результату. А сучасні технології дозволяють вивчити англійську онлайн, якщо вам зручніше займатись у дистанційному форматі. А для прихильників традиційного формату освіти є спеціально обладнані кабінети, де відбуваються заняття з освітянами.

Відразу хочемо вас застерегти від помилки: вказувати у своєму резюме рівень знання англійської мови, який не відповідає реальності. Наприклад, ви вкажете, що вивчали англійську мову в Одесі на курсах і отримали сертифікат В2, а насправді знаєте мову на рівні А2. Чому не варто цього робити? По-перше, цей факт швидко розкриється на першому ж тестуванні, або вас просто попросять пред’явити сертифікат з мовної школи. А по-друге, крім того, що цю роботу ви вже точно втратите, є високі шанси розповсюдження цієї інформації серед вузького кола керівників IT-сфери, які більш насторожено розглядатимуть вашу кандидатуру.

Незалежно від міста або області, де ви проживаєте, ви зможете знайти хорошу мовну школу. Наприклад, ми пропонуємо вам розглянути курси англійської в Харкові від школи Oratorica, де ви можете пройти безкоштовне тестування та пробне заняття. Після чого вже через 2 місяці отримати міжнародний сертифікат про підвищення рівня англійської мови, який зможете прикріпити до свого CV і претендувати на зарплату вище, ніж ваші конкуренти, які не володіють мовою.

І насамкінець давайте розвіємо деякі міфи щодо мовних курсів:

  1. Мовні курси не дають результату, краще займатися з репетитором. Ефективність курсів не нижче, ніж занять із репетитором, оскільки результат залежить від професіоналізму педагога та бажання учня. Також, групи на курсах у школі Oratorica дуже невеликі, а тривалість уроку становить 2 академічні години (у той час, як репетитор займається з вами лише 45 хвилин), тому педагог встигає приділити увагу кожному.
  2. Мови пізно вивчати у зрілому віці. Це зовсім не так. Швидкість засвоєння інформації, звичайно, може певною мірою залежати від віку, але це далеко не ключовий момент, як і фактор схильності до мов. Найважливіше – це цілеспрямованість і комплексний підхід.
  3. На курсах буде шкільна програма, а мені мова потрібна для роботи. Ось за цей момент ви можете бути спокійними: у школі Oratorica ви точно не сидітимете разом зі школярами за однією партою. У період тестування вас одразу ж запитують, навіщо вам потрібна мова, щоб педагог міг вас направити у потрібну групу та дати додаткові рекомендації щодо вивчення мови.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук