Представники медіа «Реве та стогне ресторатор» занотували виступ Алекса Купера, власника Kyiv Food Market, «Молодість» та ін. на конференції про підприємців «Бізнес під час війни. Виклики, факапи, трансформації». На ній ресторатор розказав про відкриття нових закладів, волонетрство та яким є бізнес під час війни. AIN.Business переповідає основні тези.
- Одразу після початку повномасштабного вторгнення на території Kyiv Food Market команда Алекса Купера створила хаб гуманітарної допомоги. Волонтери готували по 10 000-20 000 порцій на день. За кілька днів – 1 050 000 порцій.
- На приготування їжі використовували запаси: вдалося зібрати півтони крабового м’яса, 25 т тріски дикого вилову, 20 т хумусу, мали ще масло та булгур. З цих продуктів хаб годував тероборону, а згодом зосередилися тільки на армії.
- Ресторатор відкрив мережу закладів «Паляниця» під час війни. Там вони годували стареньких. За словами Купера, половину своїх закладів під облаштування надала «Чорноморка». Всього було сім закладів: деякі їхні, деякі партнерські. Загалом «Паляниці» вдалося приготувати 500 000 порцій.
- Питання щодо відновлення бізнесу ресторатор підняв в кінці березня. Купер каже, що перш ніж почати бізнес під час війни, варто відповісти на питання, що конкретно ви хочете від нього.
- Головний меседж підприємця щодо бізнесу про те, що треба розділити в голові, де твої бажання, цілі та задачі твоєї команди, а де бізнесу. В його розумінні бізнес має використовуватись як інструмент.
«От сталася війна, ти кажеш собі, що в жопу розвиток, мені треба $100 000, щоб моя родина могла прожити декілька років. Ок, значить перебудуй свій бізнес так, щоб він приніс тобі ці гроші», – каже Купер і додає, – «якщо ви чесно з собою поговорите, поставите собі адекватні цілі – зможете робити бізнес під час війни, чуми, пандемії».
- Крім того, підприємець радить читати стоїків — Марка Аврелія, Сенеку, Епіктета. Вони говорять, що все, що у вас є – моральний вибір: ні власність, ні життя, ні бізнес.
«Жити повним життям, допомагати військовим, будувати бізнес, розвиватися, забезпечувати свою родину й мати енергію, щоб підтримувати свою команду», – говорить про свій вибір Купер.
Плани
- Станом на вересень 2022 року власник розвиває ще два заклади — Shalom та Avi. Shalom перевиконує довоєнний план на 130%. Зараз такий заклад будують у Львові. Після запуску і успішної роботи цього проекту, планують відкриватися на європейському ринку.
- Перші два заклади мережевого формату Avi відкривають у Києві на Басейній та на Льва Толстого.
- Крім того, ще готують до відкриття два заклади: кримськотатарський заклад на Подолі, заклад на Львівській площі із мережею одеських кав’ярень.