Що потрібно знати клієнтам «Альфа-Банк Україна», якщо його націоналізують

Читати на RU

Один із найбільших банків України, «Альфа-Банк Україна», можуть націоналізувати в ході відчуження активів рф. AIN.UA звернувся до експертів за оцінкою того, як це може вплинути на клієнтів банку.

Що відбувається

На найближчому засіданні Верховна Рада має розглянути націоналізацію активів росії в Україні. Перелік активів уже існує, він укладений Кабміном, але поки що його немає де подивитись. До нього увійшло близько 900 об’єктів. Примусове відчуження цих об’єктів відбудеться за особливою процедурою.

Відомо, що до списку входять, наприклад, мережа Brocard або «Енергомашспецсталь» у Краматорську. Також, за даними Forbes.ua серед цих активів є і активи російського олігарха Михайла Фрідмана, зокрема, «Альфа-Банк Україна», що належить йому на 33%. За даними джерел видання, доля цього банку вже вирішена, його націоналізують. Але у державній власності банк буде недовго: держава наразі шукає для нього покупців.

Що це означатиме для клієнтів банка

AIN.UA звернувся до Євгена Дубогриза, колишнього замдиректора департаменту фінансової стабільності НБУ та експерта Case Ukraine, за оцінкою того, як націоналізація вплине на клієнтів банка, та до чого їм готуватися. Якщо коротко: для користувачів банка цей процес ризиків не несе. Наводимо коментар експерта нижче:

«Користувачам та вкладникам боятися нема чого. Йдеться саме про безпеку їхніх коштів. Зараз виглядає на те, що банк не буде виведено з ринка, а буде націоналізовано. Така зміна акціонера (з росіян на державу) має позитивно вплинути на фінансовий стан та на поведінку клієнтів; своїми словами, клієнти перестануть “тікати” з банка через російських та підсанкційних акціонерів. Тобто, в середньостроковій перспективі переживати за кошти в банку у разі його націоналізації взагалі не варто.

До чого готуватися?

До інформаційних атак з боку теперішніх власників банку, які намагатимуться зберегти банк у власності, залякуючи вкладників, аби вплинути на “центри прийняття рішень”. До “страшилок” про те, що “Альфа” — це ключовий банк для системи; що його націоналізація призведе до колапсу банківської системи; що держава хоче “покласти” прибутковий банк; що банк потребуватиме мільярдних витрат з бюджету; про те, що Україна не отримає мільярду доларів від Фрідмана. Класичні інформатаки: на них просто треба не звертати уваги, хоча це важко.

Думаю, цю націоналізацію буде проведено навіть краще за націоналізацію “ПриватБанку” (в сенсі, що не буде таких масштабних витрат з бюджету). Версію законопроекту про особливості участі держави у виведенні системно важливих банків, її підготовлено вже з урахуванням історії “ПриватБанку” та тих гострих моментів, які тоді виникали.

Вважаю, що націоналізація цього банку — питання не дії, а таймінгу, це все одно буде зроблено рано чи пізно. Питання: коли саме. Як на мене, чим раніше, тим краще. Ідеально було би провести її на самому початку вторгнення».

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук