17-річний українець отримав премію $100 000. Він створив дрон-міношукач

Читати на RU

17-річний український студент Ігор Клименко розробив безпілотник, який виявляє наземні міни. Його оголосили переможцем премії Chegg 2022 у розмірі $100 000.

  • У 10 класі Ігор почав цікавитися квадрокоптерами та дронами. Останні два роки він працював над своїм проектом Quadcopter Mines Detector, яке успішно презентував на численних конкурсах і виставках.
  • Хлопець був фіналістом фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і світ» та здобув золоту медаль у молодшій категорії на Малайзійській 21-й технологічній виставці (MTE) 2022. Квадрокоптер-міношукач Ігоря отримав два офіційних патенти в Україні. Він виявляє протипіхотні та протитранспортні міни та видає координати їх розташування з точністю до двох сантиметрів.
  • Під час польоту апарат бачить міни зверху. Зараз Ігор працює над удосконаленням дрона, додаючи нові технології: розпилення фарби для позначення місця розташування міни та використання технології ШІ для визначення типу міни та найкращого способу дій для безпечного видалення.
  • Ігор співпрацював із науковцями з усього світу над розробкою безпілотника, а також з гуманітарною організацією в Україні, яка займається розмінуванням післявоєнних територій країни. Завдяки фінансуванню від фінської громадської організації Ministry of Good Spirit, яке він отримав після участі в українсько-фінській програмі для стартапів, Ігор розробив два прототипи свого пристрою.
  • Зараз він працює з різними організаціями над розробкою мінімально життєздатного продукту для швидкого впровадження в реальних умовах, щоб допомогти зменшити кількість жертв вибухових пристроїв.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук