Згадка Байрактару в рекламі насправді працює – дослідження

57% українців зізналися, що їм подобається використання образів “Байрактар”, “Патрон”, “Хімарс” в брендингу товарів та послуг. Про це свідчать дані дослідження Google і Kantar про креатив під час війни. Редакція AIN.UA обрала найцікавіше з опитування.

  • 45% вважають, що рекламні активності брендів мають враховувати воєнні реалії. 17% хочуть бачити в рекламі щасливе життя без війни.
  • 55% людей вважають доречним використання воєнної теми. Решті не подобається воєнна тематика в рекламі. Вони вважають, що це спекуляцією на емоціях у корисливих цілях або така реклама знецінює заслуги ЗСУ.
Інфографіка: Google
  • 72% опитаних вважають доречним використання патріотичної теми; 20% зазначають, що це працює лише для соціальних цілей.
  • 23% опитаних зазначають, що є дії брендів, які їх дратують у період воєнного стану. Для прикладу це використання національної символіки в комерційних цілях, не враховуються реалії війни, спекуляція на темі війни та інші.
Інфографіка: Google
  • Найменш доречним у рекламі бренду є залучення політичних діячів. Серед військових, яких хотіли би бачити в рекламі брендів, називають Валерія Залужного (24%), звичайного солдата або військового. Для 21% важко відповісти, кого саме вони хотіли б бачити брендамбасадором.
  • 46% сказали, що негативно сприймають використання російської мови.
  • Гумористична реклама дратує лише 26%, а 32% відзначають, що їм така рекламна активність подобається та вона є доречною.
  • 57% зазначають, що позитивно ставляться до використання нових відомих воєнних образів – Патрон, Байрактар, Хімарс тощо. 41% з них погоджуються, що використання таких образів позитивно вплине на рішення зробити покупку товарів бренду.
Інфографіка: Google
  • 71% позитивно ставляться до гумору в рекламі брендів. Для прикладу це використання популярних мемів як на воєнну, так і невоєнну тематику, обігрування тематики “бавовни” та втрат російської армії.

Чому це важливо

Понад половина опитаних вважає, що бренди мають продовжувати рекламувати товари та послуги, 45% вважають, що рекламні активності мають враховувати воєнні реалії. Не дивлячись на критику брендів в соцмережах за постійне обігравання “Джавелінів” та “Байрактарів” пересічному покупцю це подобається.

Патріотична тема в рекламі наразі дуже доречна – так вважають 92%. 23% українців зазначають, що у період воєнного стану є дії брендів, які їх дратують, а саме те, що вони використовують національну символіку в комерційних цілях, взагалі не враховують реалії війни, або ж навпаки спекулюють і піаряться на темі війни.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук