Станом на жовтень 2022 року прийом заявок на всі напрямки програми «єРобота» триває. На порталі Мінекономіки просять заявників перевіряти, чи відповідають вони базовим технічним вимогам.
Як повідомляється, це допоможе підприємцям заздалегідь підготуватися до подачі заявки та, в разі наявності певних перешкод на участь в програмі, – скоригувати її. Зокрема, рекомендується перевірити, чи немає за підприємством чи його власником в реєстрах боргів, незакритих стягнень, помилок даних тощо. Це можна зробити в наступних реєстрах:
- Електронний кабінет платника – перевірка боргів по податках.
- Єдиний реєстр боржників.
- Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень.
- Стан розгляду справ. Інформація щодо стадій розгляду судових справ, змінених після 28 травня 2015 року.
- Єдиний державний реєстр підприємств і організацій України.
- Для платників ПДВ: реєстр платників податку на додану вартість.
- Державний електронний інформаційний ресурс МВС, в якому обробляється інформація з питань судимостей.
- Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
- Перевірка недійсних документів.
На порталі зазначають, що інформацією саме з цих реєстрів керуються спеціалісти при прийнятті рішень щодо правомірності вашої заявки.
Нагадаємо, урядова програма «єРобота» стартувала в липні 2022 року. З 13 000 поданих заявок за цей час, вже близько 2 000 заявників отримають від держави кошти на започаткування чи розвиток бізнесу. Розмір гранту, який можна отримати, – від 50 000 грн до кількох мільйонів.
Раніше AIN.UA писав про 6 грантових програм, які були запучщені в рамка проекту «єРобота». Вони спрямовані на стимулювання започаткування бізнесу, розвиток підприємництва та навчання.