YouTube буде позначати справжніх лікарів галочкою, щоб уникнути медичних фейків

Читати на RU

Ліцензовані медичні працівники на YouTube тепер можуть подати заявку на додавання до своїх відео панелей, які позначають їх як надійні джерела інформації про здоров’я. Як повідомляє The Verge, верифіковані лікарі також зможуть додавати свої відео в спеціальні розділи, присвячені конкретним хворобам.

Раніше такі можливості були лише в лікарень

Право на нову верифікацію отримають ліцензовані лікарі, медсестри, психологи сімейні терапевти та соціальні працівники Їм доведеться погодитися дотримуватися практик створених Радою медичних спеціалізованих товариств, Національною медичною академією США та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, згідно з якими інформація має бути науково обґрунтованою, об’єктивною та прозорою.

«Я думаю, що нам потрібно боротися з медичною дезінформацією, або видаляючи, або зменшуючи те, що ми бачили. Але люди все ще мають запитання і шукають відповіді. Тож ви повинні переконатися, що у вас є достатній запас інформації, який дозволить людям належним чином залучати», — сказав Гарт Грем, керівник відділу охорони здоров’я та партнерства з охорони здоров’я в YouTube.

У YouTube вже була практика верифікації та виділення надійних джерел інформації про здоров’я, проте раніше до таких функцій мали доступ лише такі організації, як департаменти охорони здоров’я та лікарні.

Чому це важливо?

Люди часто шукають інформацію про здоров’я і не перевіряють її джерело. Цим завжди користувалися шахраї, шарлатани та псевдолікарі, що пропонували антинаукові теорії, як пояснення будь-якій хворобі.

Проте з початком пандемії covid19 ситуація значно погіршилась — мільйони людей почали вірити в антивакцинаторські практики та теорії змов, що призводили до тисяч зайвих смертей. яких інакше можна було б уникнути.

Підвищення статусу тих профілів, які YouTube вважає надійним джерелом медичної інформації, є одним зі способів покращити ситуацію, але ще невідомо, чи буде цього достатньо для протидії псевдонауці.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук