В Україні запустилася рекламна мережа Membrana Media: у неї російське коріння

Від початку 2022 року на український ринок вийшла нова рекламна мережа Membrana Media. З нею почали співпрацювати найбільші українські медіа. Але у цієї компанії — російське коріння, як показало розслідування по відкритих даних, яке провели PR-спеціаліст Ольга Біденко та Optimization Manager Олена Ружицька. AIN.UA перевірив дані, доповнив інформацією з розслідування команди «Мольфар», та публікує його основні тези.

Що відомо про компанію Membrana Media

У грудні 2021-лютому 2022 року на український ринок зайшла мережа Membrana Media, яка займається відеорекламою. Здебільшого вона розміщує відеорекламу у своєму плеєрі, а також надає інші послуги з монетизації банерів та відео на сайтах.

Як підкреслюють автори дослідження, на українському рекламному ринку діє не так багато рекламних мереж. Тож вихід нової мережі, якій ще й вдалося одразу підключити кілька великих майданчиків, звернув на себе увагу спеціалістів з маркетингу. Серед порталів, які співпрацюють з Membrana Media (розміщують її рекламний код), зокрема є видання «Українська правда», НВ, «24 Канал», Група 1+1.

Сайт мережі оформлений англійською мовою, вона позиціонується як «найбільша рекламна українська мережа», а згори навіть розміщений банер на підтримку України. Проте схоже на те, що у неї російські власники, а сама мережа є новою версією уже відомого російського проекту.

Які в компанії зв’язки з росією

Перше, на що автори звернули увагу: команда компанії. ЇЇ співзасновник та CEO згідно із сайтом — або український, або російський підприємець Михаїл Кудрявський (Mihail Kudriavsky). У його LinkedIn-профілі локацією вказані Нідерланди і навчання у КНУ ім. Тараса Шевченка, у Facebook локацією вказаний Київ, є пости на підтримку України. Але Кудрявський до Membrana Media якийсь час розвивав бізнес у росії, про що детальніше розповімо згодом.

У його дружини Марини Кудрявської у Facebook та Instagram — та сама локація, але автори встановили, що вона проводить фотосесії у Калінінграді, з оплатою в рублях:

CFO компанії (та співзасновник її української юрособи) — Сергій Кудрявський, ймовірно, брат співзасновника. В його Linkedin-профілі серед попередніх місць роботи вказані кіпрський та хорватський «Лукойл», гілки однієї з найбільших російських нафтових компаній:

Якщо шукати дані по «лукойл» та «Кудрявський Сергій Едуардович», ці зв’язки підтверджуються.

Решта команди, яка вказана на сайті у компанії, також має історію роботи в росії.

  • Head of Client Success Марина Суворова — історія роботи у Калінінграді, зокрема у компанії «Бітрікс».
  • Business Development Assistant Юлія Карпенко — робота в Калінінграді.
  • CTO Дмитро Шашкін — робота у Калінінграді.
  • Client Success Manager Валентина Кузнєцова — робота в 1C-Bitrix, і тому подібне.

Майже всі топи Membrana Media раніше працювали в російському стартапі Ultimate Guitar або в пов’язаній з ним російській компанії WSM Group (зокрема CTO Membrana Media Дмитро Шашкін).

Якщо ж повертатися до співзасновника компанії, виявиться, що у російському інтернеті та медіа він відомий як засновник російської компанії Notsy, яка продає послуги programmatic-реклами для паблішерів. Продукти цієї компанії, проте з іншими назвами, представлені на сайті Membrana Media.

Notsy вийшли на російський ринок з продуктом Yield Master у травні 2020 року, першим клієнтом там став музичний сервіс Zaycev.net. Серед інших російських клієнтів: kinonews.ru, academic.ru, klops.ru, kinoafisha.ru, semestr.ru, popcornnews.ru, mishka-knizhka.ru, mp3party.net. Після початку війни компанія не робила заяв щодо припинення роботи на ринку рф.

Михаїл багато публікувався у російських медіа про підприємництво: приміром, тут розповідає, як збільшили в цій компанії Google-трафік, у співпраці з проектом «Академік.ру». А тут — як без бюджету запускали programmatic у росії. У своїй статті на MC.Today він підписаний як генеральний директор Notsy. Дмитро Шашкін, CTO Membrana Media, є співзасновником цієї компанії.

Він має російський мобільний номер, у 2016 році відвідував російський ресторан, у 2017 та 2018 мав російські виконавчі провадження, зареєстрований на Avito та «Яндeкс.Еда».

Отже, ядро команди Membrana Media складають росіяни або ж пов’язані із російським бізнесом люди, які до 2021-2022 року проживали у росії, розвивали там сервіси.

Також автори дослідження наводять приклади коду цієї мережі, де видно зв’язок із Notsy:

З усього цього автори дослідження роблять висновок, що Membrana Media — бізнес, запущений в Україні росіянами, на основі робочого бізнесу з рф.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук