Онлайн-видання The Village опублікувало інструкцію від ДСНС про те, як безпечно використовувати свічки, газові пальники, пічне опалення й генератори в періоди відключень світла. AIN.Business вибрав головне. 

Генератори повинні бути розміщені тільки на відкритому повітрі на відстані не менше шести метрів від вікон, дверей і гаражів. Вони не мають попадати під дощ та затоплення та завжди мають бути сухими – якщо доторкнутися до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, можна отримати удар електричним струмом. Перед заправкою генератор повинен охолонути – пальне, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути. Окрім того, в ДСНС радять встановити детектори чадного газу.

Служба з надзвичайних ситуацій радить споживачам газового туристичного пальника перевіряти його балончик на цілісність – витікання газу можна виявити за допомогою мильного розчину. Так само як генератори, пальники потрібно використовувати на відкритому повітрі. А якщо він в житловому приміщенні, там обов’язково має бути вентиляція. Також важливо не допускати потрапляння на балони сонячних променів і пильнувати помірність температири повітря. 

Під час користування свічками, експерти кажуть використовувати невисокі й стійкі металеві свічники. Важливо не палити свічки до кінця – залишати недогарок довжиною 2–3 сантиметри. Окрім того, треба пам’ятати, що запалені свічки потрібно тримати на безпечній відстані від горючих матеріалів та не залишати запалені свічки без нагляду.

Під час користування пічного опалення, ДСНС радять слідкувати, щоб у стінах печей і димарів не було тріщин. На підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами варто прибити металевий лист розміром 50х70 сантиметрів. Для розпалу печей не використовувати легкозаймисті рідини. Також протягом опалювального періоду слід очищати димоходи та не допускати перегріву печей.
Важливо зазначити, що ДСНС наголошує купувати лише сертифіковані генератори та газові туристичні пальники й в ліцензованих точках продажу, а споживачам наголошує на дотримання інструкції виробника.