Netflix у твіті назвав Ярослава Мудрого «російським». Українці здійняли галас

Читати на RU

21 листопада 2022 року Netflix у офіційному каналі серіалу про вікінгів Vikings Valhalla представив його героїв. Серед них був і давньокиївський князь Ярослав Мудрий, якого SMM-ник компанії підписав як «північно-російського військового керманича». Ця помилка не могла пройти повз увагу української тві-спільноти.

https://twitter.com/NetflixValhalla/status/1594767703230791681
  • Український Twitter не вперше організовує «шакалячий експрес», коли бачить якусь несправедливість або помилку. Конкретно цей випадок — з огляду на повномасштабний напад росії на Україну — дуже прикметний.
  • Адже російська влада, організовуючи свій злочинний намір нападу на сусідню державу, виправдовувала його «спільною історією», «відсутністю в України власної історії, і як наслідок, суверенітету та державності». Давньокиївські князі не раз потерпали від російської пропаганди, яка виставляє їх російськими правителями, у такий спосіб заявляючи права на шматок історії української держави та її земель, ставлячи їм пам’ятники, знімаючи про них фільми як про «своїх».
  • У цьому контексті помилка Netflix видається особливо прикрою. Адже вони таким формулюванням просувають ті самі наративи, які використовує російська пропаганда для виправдання нападу на Україну.
  • На момент публікації українські користувачі процитували цей твіт майже 1000 разів, лишили сотні коментарів, пояснюючи Netflix, чому саме ця помилка є грубою і неприпустимою у сучасному контексті. Іронії ситуації додає те, що шоу Vikings Valhalla претендує на історичність.
  • AIN.UA направив запит до пресофісу компанії із проханням виправити помилку та роз’ясненням її історичної важливості та контексту.

Update: Після коментарів та дописів українських користувачів акаунт Vikings Valhalla прибрав допис про «північно-російського військового керманича» у Twitter, а в Instagram змінив опис на лідера Київської Русі.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук