Чат-бот блокує в Telegram шахраїв, які мімікрують під Yasno та ДТЕК

Читати на RU

Через загрозу блекаутів та популярність графіків відключень світла шахраї активніше маскуються під Yasno та ДТЕК, щоб видурювати у користувачів персональні дані. Розробники з ІТ-компанії Master of Code Global додали до свого антиспам-бота в Telegram можливість автоматично видаляти такі підозрілі повідомлення. AIN.UA розповідає деталі.

 • Один із останніх кейсів: шахраї під виглядом Telegram-бота Yasno намагалися отримати доступ до Telegram-акаунтів користувачів. У цьому випадку лінк на шахрайського бота поширили у чаті житлового комплекса на сотні користувачів. І це не поодинокий випадок останніми днями: шахраї нібито від імені ДТЕК або Yasno пропонують підписатись на новини або графік відключення світла, грошові виплати тим, хто постраждав від блекаутів і таке інше.
 • Команда з компанії Master of Code Global розробляє антиспам-бота UA Anti Spam Bot, і реагуючи на такі новини, додала у нього можливість блокувати шахрайські повідомлення по типу подібних:
Скріншот Master of Code Global
 • Як працює антиспам-бот:
  • Видаляє коментарі користувачів у Telegram-каналах і групах із посиланнями на фейкові акаунти енергетичних сервісів.
  • Видаляє коментарі користувачів у Telegram-каналах і групах із фішинговим повідомленнями про нібито грошову допомогу населенню.
  • Шукає всі коментарі користувачів у Telegram-каналах і групах за ключовими словами ДТЕК, Yasno та іншими. Ці коментарі потрапляють на перевірку до розробників UA Anti Spam Bot, після якої в ручному режимі вирішується, чи це коментар шахраїв.
 • IT-компанія Master of Code Global заснована в 2004 році, займається розробкою рішень Conversational AI. В Україні має офіси в Черкасах і Києві, також має офіси в США та Канаді. Серед їхніх клієнтів: T-Mobile, World Surf League, Aveda, Jo Malone та інші бренди. У неї є відкриті IT-курси Masters Academy.
 • Компанія запустила UA Anti Spam Bot з початком вторгнення росії, коли в соцмережах почали з’являтися шкідливі коментарі з координатами прильотів, блокпостів, інформацією про рух української військової техніки, і тому подібне. Тоді Дмитро Вакуленко, Conversational Frontend Engineer в IT-компанії Master of Code Global, розробив алгоритм, який за ключовими словами знаходив подію і локацію, після чого видаляв повідомлення та попереджував користувача, що подібну інформацію не можна поширювати.
 • Додати до бота можливість блокувати фішингові повідомлення також була ідеєю Дмитра:

«Я сам із цим стикався — бачив спамерську розсилку в Telegram-чатах про нібито чат-бота від енергетичної компанії. Ми знайшли деякі такі шахрайські повідомлення разом із чат-ботами та додали їх в UA Anti Spam Bot. Відтепер адміністратори Telegram-каналів і груп можуть безоплатно встановити наш UA Anti Spam Bot і подібні шахрайські коментарі будуть автоматично видалятися», — говорить він.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук