Схема: в Україні продають Starlink по повній вартості, придбані за €1. Потім спишеться ще €479

Читати на RU

Українцям пропонують купити термінали Starlink за десятки тисяч гривень. Однак придбавши його, за місяць з вас можуть списати ще €479. Шахраї купують їх за кордоном за €1 з післяоплатою і перепродають в Україні. Журналіст AIN.UA розповідає, як влаштована ця схема.

Першими про неї розповіли користувачі Twitter. Один із них, під ніком @omelyankovych, написав, що купив Starlink на OLX за 50 000 грн, а через місяць з його акаунту автоматично списали €479. Він пояснив, що автор оголошення придбав термінал у Італії за €1, а потім продав в Україні.

В деяких Європейських країнах справді є послуга, яка дозволяє купити Starlink за €1 і повернути через місяць. Зокрема така можливість є Франції та Італії. В комплекті є сама антена і маршрутизатор Wi-Fi. Шахраї з України купують такі термінали, продають за десятки тисяч гривень, а повну ціну змушений оплачувати новий власник, який реєструє пристрій на себе. Таким чином шахрай витрачає лише €1 і отримує прибуток до 50 000 грн.

На OLX є оголошення, які пропонують купити Starlink із усім необхідним обладнанням. Перевірити, як і де придбаний термінал, дуже складно. Можна попросити чек перед покупкою, або переглянути історію оплат вже після. Однак, якщо ви відмовитесь від оплати €479, обладнання заблокують і воно не працюватиме.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук