Українці зможуть оформляти перереєстрацію ТЗ та посвідчення водія онлайн

Читати на RU

14 грудня в Україні набувають чинності відразу дві постанови Кабінету міністрів України №1019 та №1299, які вносять зміни в процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. З цього дня в Україні перереєстрацію ТЗ можна буде робити онлайн, а також буде дозволено оформляти тільки онлайн посвідчення водія.

Про це розповів заступник начальника Головного сервісного центру МВС Володимир Баранець.

Як тепер виглядатиме процес перереєстрації ТЗ

  • Перша зміна стосується експертного дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС. Воно виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС.
  • Виокремлення не означає скасування. Тепер його треба проходити до того, як звертатись за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу.
  • Таке виокремлення дозволяє у майбутньому проводити реєстраційні дії з транспортними засобами онлайн за допомогою двох смартфонів чи комп’ютерів — власника та покупця.

«Оскільки єдиний крок, який не можна було провести онлайн — це був огляд в експертів, то виокремлення цієї процедури дозволяє перенести реєстраційні дії з авто в онлайн»,  — пояснив Баранець.

Алгоритм реєстрації транспортного засобу в Україні при купівлі-продажу авто тепер стає таким:

  • Спочатку варто звернутись до Експертної служби МВС та отримати їх висновок про транспортний засіб.
  • Потім власник та покупець або їх представники із чинним висновком звертаються до сервісного центру МВС і проводять перереєстрацію транспортного засобу офлайн. Або це можна буде зробити онлайн.

єПосвідчення та єСвідоцтво

  • Друга зміна: тепер можна буде відмовитись від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію транспортного та пластикового бланку посвідчення водія. При замовленні онлайн послуги обміну посвідчення водія або онлайн послуги перереєстрації транспортного засобу можна вибрати опцію без виготовлення фізичного документу — тільки цифровий.
  • Тобто, в Україні цифрові документи єПосвідчення водія та єСвідоцтво про реєстрацію транспортного засобу стають не просто так само чинними, як і фізичні документи, а можуть бути єдиними наявними, які дозволяють керувати транспортним засобом.
  • Алгоритм оформлення таких електронних документів включає в себе повну перевірку, всебічне опрацювання заявки адміністратором сервісного центру МВС. Але на бек-офісі, без особистого контакту з замовниками послуг – тобто перевірка даних відбуватиметься по базам даних. Якщо в базах виявиться інформація, що перешкоджає наданню послуги, то така завка буде відхилена.

«Укладати договір купівлі-продажу онлайн буде так само безпечно, як і прийти ногами в сервісний центр МВС і зробити це особисто, з точки зору процесів перевірки заявки нашими адміністраторами. Або замовити обмін посвідчення водія онлайн через Електронний кабінет водія так само безпечно, як і офлайн», — наголосив заступник начальника Головного сервісного центру МВС.

Процес імплементації даних законодавчих змін може відбутись у кілька етапів. Про запровадження онлайн послуг буде повідомлено згодом.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук