З’явився сайт, де можна запропонувати міноборони розроблений вами дрон

Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що за останні 30 днів до експлуатації в ЗСУ допущено 7 зразків БПЛА українського виробництва. Це стало можливим завдяки сайту, де кожен розробник може подати заявку на допуск до експлуатації свого дрона. AIN.UA розповідає деталі про цей сервіс та сам процес допуску до експлуатації.

Армія значно пришвидшила допуск БПЛА до експлуатації

Як зазначив міністр оборони Олексій Резніков, ще 30 вересня уряд ухвалив Постанову №1097 «Про внесення змін до Порядку постачання озброєння…», завдяки чому було значно спрощено процедури допуску ОВТ до експлуатації у Збройних Силах.

«Раніше армія приймала до експлуатації 1-2 зразки БПЛА на рік. Для порівняння: за останні 30 днів до експлуатації в ЗСУ допущено 7 зразків БПЛА українського виробництва», — написав Резніков.

Крім того, для спрощення взаємодії з виробниками створено сайт, де кожен розробник, у якого є готовий продукт, може подати заявку до Міноборони на допуск до експлуатації свого виробу. Офіційний допуск до експлуатації означає, що Міноборони може закупати вироби, а ЗСУ ставити їх у штат.

«Раніше ця процедура займала 1,5-2 роки. Сьогодні вона дуже швидка. Головне – щоб виріб мав ТТХ, потрібні для війська. Зараз на розгляді перебуває ще 19 заявок щодо допуску до експлуатації БПЛА українського виробництва. Ми плануємо ухвалити рішення по ним до кінця року», — зазначив Міністр оборони.

Як подати заявку?

Якщо ви виробник чи розробник БПЛА, який ще не прийнятий на озброєння, але вже готовий виконувати бойові задачі — достатньо заповнити коротку заяву за посиланням, після чого ваш виріб розглянуть спеціалісти Міноборони.

«Зважаючи, що сьогодні БПЛА закуповує Міноборони за бюджетні кошти, фонд United24 та різні волонтерські організації, фактично кожен розробник, у кого є реальний продукт, може знайти ресурси. Старожили українського ВПК кажуть, що це – революція, щось таке, чого вони не могли уявити», — додав Резніков.

Всі заявки опрацьовуються представниками Міністерства оборони України у найкоротші строки. Проте заявка є першим етапом співпраці щодо проведення випробувань та виготовлення усієї необхідної документації.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук