Український стартап Biolity Robotics переміг на Demo Day у Варшаві. Чим він займається

Читати на RU

У будівлі Варшавської фондової біржі 9 грудня відбувся Ukrainian Startups Demo Day. Під час події 14 українських стартапів презентували свої проєкти. Головну нагороду у розмірі 10 000 злотих (приблизно $2200), за яку боролися 14 стартапів з України, отримала команда Biolity Robotics. AIN.UA розповідає, що це за стартап.

Фото: Polish-Ukrainian Startup Bridge

Що таке Biolity Robotics

Biolity Robotics створив алгоритм на основі штучного інтелекту, який прискорює процес мікророзмноження (біологічний метод створення копій дефіцитних рослин) на 2000%. 

Як розповів AIN.UA засновник Biolity Robotics Євген Найштетік, до війни вони створювали невеличке автономне поселення під селом Семиполки Київської області. Там у команди є плантації, на яких хотіли заробляти, вирощуючи дорогі рослини.

«Через складнощі з саджанцями, вирішили клонувати власноруч. Створили першу лабораторію, почали напрацьовувати матеріал. Побачили, що у той спосіб, який зараз всі працюють, ми далеко не зайдемо, адже весь світ досі клонує рослини руками. Вирішили йти в роботизоване рішення», – розповів Євген.

Перші гроші проінвестували самі, бо навіть не знали, скільки це буде коштувати. Довели проект до стадії технологічної готовності. Побачили, що завдання хоч і не тривіальне, але зробити можна. 

Наразі технологія Biolity Robotics все ще в розробці: потрібно зробити стабільний продукт, що працює принаймні на одній культурі. Потім – валідація технології, а вже після цього – розробка тарифікації. Євген планує завершити всі етапи за рік. Між тим, за словами Найштетіка, вже є потенціальні клієнти.

«Лабораторії, які займаються клонуванням рослин, готові закуповувати робота по ціні, співставній з вартістю праці біотехніка, адже робот має у рази підвищувати ефективність наявних потужностей. Але кінцева мета – зробити так, щоб наша технологія стала таким собі ксероксом для рослин. Щоб будь-який фермер міг собі розмножити стільки саджанців, скільки йому потрібно. Це значно збільшить ринок і обладнання для клонування, і супутніх сервісів», – пояснив Євген.

Лабораторія Biolity Robotics знаходилась у Дніпрі біля Південмашу. Команді вдалося евакуювати обладнання за два дні до того, як російські ракети потрапили в сусідню будівлю.

«Зараз наша лабораторія знаходиться у Варшаві, а команда працює в коворкінгу PUSB», – розповів Євген.

На призові кошти команда вирішила закупити обладнання для нової лабораторії. Окрім того, Biolity Robotics отримав пропозицію від одного з інвестиційних фондів, який фінансує проекти по програмі Bridge Alfa. Поки угода на стадії підготовки, тому Євген не розголошує деталі.

Що за конкурс

Ukrainian Startup Demo Day – це альтернативна подія, яка проводиться замість щорічної конференції Kyiv Tech Hub у Києві, і яку не вдалось організувати через повномасштабний напад росії на Україну.

Захід організувала команда проєкту Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) за підтримки Варшавської фондової біржі, ICU Ventures, Фундації «Фонд співробітництва», Міністерства фондів та регіональної політики Польщі та Polish Aid.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук