Найнебезпечніші люди цифрової галузі 2022

Видання Wired опублікувало рейтинг найнебезпечніших людей планети у цифровій галузі. До нього потрапили криптопідприємець Сем Бенкман-Фрід, китайські хакери і навіть Ілон Маск. AIN.UA розповідає, хто ще в списку.

Сем Бенкман-Фрід

Засновника криптобіржі FTX звинувачують у шахрайстві на суму понад $8 млрд. Усі заплутані операції та управління коштами користувачів під час краху FTX ще не розгадані до кінця. Навіть новий генеральний директор компанії Джон Рей, який також займався банкрутством Enron, каже, що ніколи не бачив більшого безладу.

Під практичним керівництвом Бенкмана-Фріда FTX інвестував величезні суми криптовалюти користувачів у свою власну торгову платформу Alameda Research, яка також збанкрутувала. Окрім цих величезних втрат, Бенкмен-Фрід, на відміну від багатьох інших у криптосвіті, насправді вітав посилення державного контролю за галуззю.

Ілон Маск

Досі витівки Ілона Маска не здавалися шкідливими. А іноді навіть були корисними для прогресу людства, наприклад коли він зосередився на ракетах і електромобілях нового покоління. Але після придбання Twitter, ми побачили його темну сторону. Негайне звільнення тисяч співробітників поставили під загрозу ключові функції компанії. Він виправдав скасування бану деяких неонацистів, таких як Ендрю Англін, а також колишнього президента Дональда Трампа.

Новий власник Twitter також скоротив штат модераторів. Під наглядом Маска Twitter заборонив ліві акаунти, які він назвав «антифа», що суперечить його ж позиції щодо свободи слова. Twitter не зазнав краху під час Маска, як передбачали деякі люди. Але він може перетворюватися на найгіршу версію самого себе.

Сі Цзіньпін

Сі Цзіньпін очолював деякі з найгірших порушень прав людини в Китаї, включаючи масове інтернування мусульман-уйгурів у Сіньцзяні та придушення протестувальників у Гонконзі. Кожна з цих хвиль репресій супроводжується посилення обмежень в інтернеті. Цензура шукає в соціальних мережах будь-які згадки про протести, а китайська поліція в Сіньцзяні навіть вимагала від уйгурів завантажити програму, яка сканує їхні телефони на наявність забороненого вмісту.

Нарендра Моді

Під керівництвом Моді та його партії BJP Індія все більше стає схожою на Китай у придушенні протестів як фізичних, так і цифрових. Лише за останні кілька років уряд Індії тимчасово вимкнув інтернет у регіоні Кашмір і заборонив велику кількість китайських програм, зокрема TikTok. Індія Моді довела, що навіть так звана демократія не гарантує свободу інтернету.

ГРУ

Російська військова розвідка ГРУ протягом багатьох років була домом для найагресивніших хакерів у світі. Групи ГРУ, відомі як Sandworm і APT28, лише за останні сім років спровокували два відключення електроенергії в Україні, розпочали операцію зі злому та витоку інформації, спрямовану на вплив на вибори в США 2016 року. А ще випустили зловмисне програмне забезпечення NotPetya, яке поширилося по всьому світу, спричинило збитки у розмірі $10 млрд та могло знищити серверну частину Олімпіади-2018.

ДеСнейк

Коли у 2017 році ринок наркотиків і зламаних даних, відомий як AlphaBay, був закритий, а його творця Александра Казеса знайшли мертвим у камері тайської в’язниці, здавалося, що історія AlphaBay закінчилася. Потім, влітку минулого року, через чотири роки після масштабного краху, AlphaBay відновив роботу під керівництвом старшого заступника Казеса, відомого як ДеСнейк.

За рік ДеСнейк повернув AlphaBay на вершину даркнету, що конкурує між злочинними ринками. Він встановив більше правил щодо товарів на його чорному ринку, ніж Кейз, заборонивши продаж фентанілу та програм-вимагачів. Але AlphaBay залишається кримінальним ринком важких наркотиків і викрадених даних, і закрити його важче, ніж будь-коли.

Lazarus

У 2022 році Північна Корея продовжувала відзначатися як найбільший у світі виконавець фінансованих державою кіберзлочинів: її урядові хакери приносили збитки на сотні мільйонів доларів, переважно викрадаючи криптовалюту. За даними фірми Chainalysis, що займається аналізом блокчейнів, лише за перші п’ять місяців 2022 року північнокорейські злодії забрали $840 млн, що більше, ніж за попередні два роки разом узяті.

Conti

У перші місяці року група хакерів Conti вразила десятки корпоративних і державних цілей. Найбільш катастрофічним є те, що хакери запустили хвилю жахливих кібератак по всій Коста-Ріці, припинивши роботу 27 державних установ і медичних служб, що призвело до введення надзвичайного стану в країні.

Після вторгнення РФ в Україну Conti оголосили про свою повну підтримку цієї війни — рішення, яке призвело до того, що один із незадоволених членів групи оприлюднив величезну кількість внутрішньої комунікації групи в інтернеті. Згодом Conti припинила роботу, або просто розділилася і змінила назву.

Lapsus$

У грудні 2021 року Lapsus$ вийшла на арену хакерів, здійснивши кібератаку на Міністерство охорони здоров’я Бразилії в розпал його реагування на COVID-19. З тих пір вона здійснювала серію нападів на великі технологічні компанії, включаючи Uber, Okta, Rockstar Games, Nvidia, Microsoft, Samsung і Vodafone.

Минулої весни британські правоохоронні органи заарештували сімох осіб віком від 16 до 21 року, підозрюваних у причетності до групи. Серед цих арештів був ймовірний 16-річний засновник Lapsus$. Але незрозумілим чином цих підозрюваних було звільнено без висунення звинувачень, і діяльність групи продовжується.

APT41

Протягом багатьох років китайські хакери зосереджувалися на шпигунстві. Але нещодавно одна група, відома як APT41, довела, що найбільше близька до китайських кіберзлочинців, які спонсоруються державою Північної Кореї. Ця група протягом багатьох років підробляла як комерційна організація кіберзлочинців. Лише цього місяця групу було пов’язано з крадіжкою $20 млн із фондів допомоги COVID-19 і безпрецедентним пограбуванням урядових грошей США.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук