Tezos Ukraine випустила навчальний курс про використання блокчейн-індексерів

22 грудня Tezos Ukraine опублікувала навчальний курс про використання блокчейн-індексерів українською, англійською та російською мовами.

Курс підійде початківцям в блокчейн-розробці, які планують працювати з бекендом блокчейн-додатків або самостійно створювати прості проєкти. 

Він складається з п’яти уроків:

  1. Пояснення роботи баз даних, індексів та блокчейн-індексерів.
  2. Короткий огляд можливостей індексерів TzKT, TzStats, Que Pasa, DipDup та Dappetizer.
  3. Розробка DeFi-дешборду за допомогою TzKT.
  4. Створення сторінки із даними Signum за допомогою Que Pasa.
  5. Індексування смарт-контракту tzBTC за допомогою DipDup та Dappetizer.

Перший і другий уроки — теоретичні. Tezos Ukraine пояснює як працюють бази даних, як індекси допомагають прискорити пошук даних, чому не можна швидко отримати дані безпосередньо від блокчейн-ноди й що роблять блокчейн-індексери.

Також у другому уроці команда докладно розповідає про відмінності та особливості найпопулярніших блокчейн-індексерів Tezos.

Третій, четвертий та п’ятий уроки – практичні. Команда Tezos Ukraine показує, як працювати з індексерами. Приклади включають:

  • створення простого DeFi-дешборду з використанням API-запитів до TzKT;
  • індексування смарт-контрактів за допомогою Que Pasa, DipDup та Dappetizer для отримання ончейн-даних. До уроків додано код створених міні-проєктів.

Раніше Tezos Ukraine написала курси з блокчейн-розробки «Від констант до публікації контракту» та бейкінгу на Tezos (стейкінгу) на будь-якій операційній системі або в Docker.

Tezos Ukraine — некомерційна організація, яка популяризує блокчейн Tezos у Східній Європі та робить навчальні матеріали щодо блокчейн-розробки та блокчейн-технологій.

Tezos — PoS-блокчейн, створений для еволюції. Розробники раз на три місяці пропонують оновлення протоколу, а валідатори голосують за чи проти його активації. Завдяки механізму оновлень Tezos поступово зменшив час фіналізації до 2 блоків замість 6, швидкість створення блоків до 30 секунд замість хвилини, і також зменшив транзакційні комісії більш ніж у 10 разів. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук