Власники OpenAI (ChatGPT) оцінюють бізнес в $29 млрд. За два роки виторг сягне $1 млрд

Головний продукт компанії OpenAI — на слуху: про систему ChatGPT пишуть чимало матеріалів, користувачі вводять її в свою роботу, а в американському освітньому середовищі бʼють на сполох і забороняють. Сервіс швидко набрав кілька мільйонів користувачів і продовжує зростати.

Компанією-розробником зацікавились інвестори, потенційна сума інвестицій може скласти більше $300 млн. Ще більше вражає оцінка. Редакція AIN.UA коротко розповідає про фінансову сторону проекту OpenAI.

$29 млрд

За інформацією видання The Wall Street Journal компанія OpenAI веде переговори про продаж акцій інвесторам. Мова про $300 млн від Thrive Capital та Founders Fund. Акції будуть викуповуватись у вже існуючих акціонерів, як от працівників компанії. 

Оцінка, за якою OpenAI готова на угоду — $29 млрд. Якщо угода пройде, OpenAI стане одним з найдорожчих американських стартапів. 

Насправді ж, висока оцінка стартапу — не новина. У 2021 році OpenAI оцінювали у $14 млрд, коли відбувся перший продаж акцій за такою ж схемою. До кінця 2022 року, за оцінками джерел Reuters, оцінка проекту виросла як мінімум до $20 млрд. 

Чому так багато? 

Оцінка OpenAI базується не на увазі користувачів до ChatGPT, а на фінансовій складовій бізнесу. У 2015 році Сем Альтман запустив неприбуткову організацію OpenAI, що розвивала AI, а у 2019-у — комерційний напрямок. Відтоді OpenAI створює продукти на базі AI, які продає іншим компанія. І заробляє на цьому.

Інформації про виторг за 2022-й немає, але за даними Reuters, вже у 2023 році виторг OpenAI складе мінімум $200 млн, а у 2024 році цей показник виросте впʼятеро — до $1 млрд, і продовжить зростати. Цю цифру підтверджує і сам Альтман.

Компанія заробляє на ліцензувані: клієнти платять за використання ChatGPT та іншого сервісу — DALL-E 2, який працює з зображеннями. 

За словами Альтмана, найближчим часом OpenAI не планує виходити на IPO, компанію також не будуть продавати. А бажаючі, здається, є.

Microsoft

Компанія Microsoft побачила потенціал OpenAI ще у 2019 році і вклала одразу $1 млрд. За словами джерел, близьких до технологічного гіганта, керівництво готове інвестувати у проект ще більше. 

Сем Альтман та Сатя Наделла

Причина — Microsoft отримує пріоритет у використанні нових розробок, як от DALL-E 2 та ChatGPT: обидві вже імплементуються в пошуковик Bing та інші проекти Microsoft. 

Для компанії це шанс наздогнати один з своїх конкурентів — Google. Експерти вказують: СhatGPT може становити реальну загрозу для Google, оскільки він видає користувачу не просто набір посилань, а конкретну відповідь на його питання. В Google ризик розуміють і за словами The New York Times вже охрестили нову розробку OpenAI як Code Red — велику загрозу бізнесу компанії. Керівник Google Сундар Пічаї всерйоз взявся за проблему і заявив, що цей чи інші чат-боти можуть серйозно нашкодити пошуковому/рекламному бізнесу компанії. 

Деталей поки немає, але як пишуть у The Verge, Microsoft вже шість років розвиває AI у своїх продуктах і не планує зупинятись: Сатья Наделла, керівник компанії, що колись побудував цілий хмарний напрямок Azure, це шанс наздогнати одного з своїх найбільших конкурентів та вирвати частку багатомільярдного бізнесу. Експерти певні: легко не буде, в один день ChatGPT не замінить звичку людей «гуглити», а сама Google також рухається у цьому напрямку. А Microsoft готова зробити ставку і спробувати. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук