Через регулярні відключення електроенергії, багато українців почали працювати в закладах чи коворкінгах, – місцях, де забезпечують генераторами. У такому разі в багатьох ФОП виникає питання, чи потрібно подавати форму 20-ОПП, – документ про об’єкти оподаткування. Редакція AIN.UA розпитали про це у податкового консультанта Олександра Зарайського. AIN.Business переповідає.

В матеріалі зазначають, що форма № 20-ОПП подається податковій службі (ПС) у разі, якщо змінюється відомість про об’єкт оподаткування, а саме при зміні типу, найменування, місцезнаходження чи стану об’єкта оподаткування.

Хто точно має подавати форму 20-ОПП

Олександр Заравайський розповідає, що податкова вимагає подання цієї форми протягом 10 днів після реєстрації суб’єктом підприємницької діяльності або в разі, коли змінилася податкова адреса. 

Проте ПС внесла певні зміни в інструкцію для випадків, коли ФОП працює з кав’ярні чи коворкінгу. З неї стало відомо, що:

  • не потрібно подавати, якщо ФОП уже подавав цю форму після своєї реєстрації;
  • потрібно подавати, якщо у підприємця при реєстрації не була вказана конкретна адреса. У такому випадку в формі треба вказати домашню адресу.

Чи обов’язково її подавати тим, хто раніше не надавав

  • Податковий консультант пояснює, що, з одного боку, загальний термін надання форми 20-ОПП у будь-якому випадку вже порушений. Адже його потрібно подати протягом 10 днів після реєстрації. За порушення термінів подання або неподання 20-ОПП нараховують 340 грн штрафу. Проте під час воєнного стану штрафи тимчасово не нараховуються.
  • З іншого боку, пояснює консультант, податкова перевіряє ФОПи 3-ї групи тільки в разі заниження податків або в разі надання заяви про закриття. 
  • Варто зазначати, що коли ФОП подає форму 20-ОПП, вказуючи своє помешкання (квартиру), він повинен платити податок на нерухомість, як з місця здійснення підприємницької діяльності. Додає консультант, що пільга на цей податок не діє і потрібно буде платити податок з усієї площі квартири.