Російські розробники Atomic Heart на своєму сайті збирають дані геймерів для ФСБ

Читати на RU

У історії зі скандальною російською студією Mundfish — нові деталі, які здивують не так українську геймерську спільноту, як зарубіжних геймерів, які досі не розуміють, чому не варто купувати її гру, Atomic Heart. Згідно з політикою конфіденційності на сайті магазину компанії, студія збирає дані користувачів і може надавати їх російським держорганам, зокрема, ФСБ.

  • Нагадаємо коротко, що не так із Atomic Heart. Це — довгобуд російської ігрової студії, яка працювала у Москві, тепер переїхала на Кіпр. Вони роблять «радянський Bioshock» на гроші російських інвесторів, пов’язаних із підсанкційними компаніями, який, на жаль, викликав достатньо цікавості у західної геймерської аудиторії, далекої від історичного контексту.
  • Сама студія позиціонує себе як міжнародна і «вне политики», і ці аргументи західна аудиторія цілком сприймає. У нещодавній інформаційній кампанії про Mundfish та недопустимість фінансування її роботи українські геймери намагалися пояснити, що зі студією не так (“газпромівські» гроші, зв’язки з російським олігархом Олегом Дерипаскою та підсанкційним ВТБ, глорифікація Радянського союзу і т.п.). Але частина західної геймерської аудиторії все ж зацікавлена у проекті, і повторює аргументи на кшталт «це ж студія з Кіпру, а не з росії», і «до чого тут політика».
  • Зараз для переконання цієї аудиторії з’явився ще один аргумент. У політиці конфіденційності, опублікованій на сайті магазину студії, прямо йдеться про збір даних користувачів, і можливу передачу цих даних до російських державних органів, зокрема, податкової та ФСБ. Цікаво, що цей документ доступний лише російською: на англомовній версії магазину його нема.
  • Що ж до того, чиї дані збиратимуть в такий спосіб, студія пояснює: суб’єктами даних є усі клієнти-користувачі та відвідувачі сайту mundfish.com, зокрема ті, хто щось куплятиме.
  • Більше того, автори цієї політики, цитуючи законодавство, за яким збирають дані, згадують і російські закони про мобілізацію, за якими зараз набирають у росії солдат для продовження злочинної війни проти України.
  • Чому кіпрська «міжнародна» компанія, яка «поза політикою», хоче виконувати законодавство про мобілізацію в росії та передавати дані російським спецслужбам — риторичне питання. Але відповідь на нього, як сподіваємось, зменшить цікавість західної геймерської спільноти до цього проекту.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук