Google показав модель ШІ, яка створює музику за запитом

Google створила інструмент на основі штучного інтелекту, який може генерувати хвилинні музичні твори з текстових описів під назвою MusicLM. Поки спробувати програму не можна, однак компанія вже завантажила багато семплів, створених за допомогою цієї моделі, пише The Verge.

  • 30-секундні фрагменти звучить як справжні пісні. Вони створені за запитами, які визначають жанр, атмосферу та інструменти.
  • Також компанія опублікувала кілька п’ятихвилинних творів, створених з одного чи двох слів, наприклад «мелодійне техно».
  • Послухати один із треків, створених MusicLM можна тут.

MusicLM може імітувати людський вокал, однак він звучить досить синтетично і не правдоподібно. Google також опублікувала статтю, у якій докладно пояснює, як їй інженерам вдалося створити такий інструмент. На жаль, зрозуміти її можуть лише люди, які досить добре розбираються в темі ШІ.

Чому це цікаво?

Музика, створена штучним інтелектом, має довгу історію в кілька десятиліть. Існують системи, яким приписують створення поп пісень, копіювання Баха і супровід живих виступів. Одна з останніх версій використовує механізм створення зображень AI StableDiffusion, щоб перетворювати текстові запити на спектрограми, які потім перетворюються на музику.

І хоча музика, яку сьогодні створює ШІ досить недосконала, в майбутньому її можливо будуть використовувати у фільмах, відеоіграх чи рекламі. Однак досі не зрозуміло, як саме регулювати твори ШІ з точки зору авторського права. У світі тривають дискусії на цю тему.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук