Як почати користуватися ChatGPT, якщо ви з України

3

Чат-бот ChatGPT, що вміє генерувати письмову мову, наближену до людської — одна з найхайповіших технологій цього року. Їй прогнозують використання у більшості галузей, від геймдева до фарми, дехто побоюється, що чат просто знищить частину професій, що пов’язані з генеруванням тексту або коду. Але на жаль для користувачів з України він поки недоступний. Втім, є способи це обійти, про них напишемо нижче.

Що таке ChatGPT

Чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT працює на оновленій AI-технології обробки мови GPT-3.5 від OpenAI. Чат-бот уже встиг наробити галасу: освітяни побоюються, що він переверне процес навчання, адже студенти масово користуються ним, щоб не писати домашні завдання (в школах Нью-Йорку його вже заборонили).

Якщо дивитись на цей кейс ширше, чат-бот генерує текст, дуже наближений до того, як написала би справжня людина. І «відловити» цей текст, за допомогою, наприклад, систем антиплагіату, неможливо, адже технічно це не плагіат. Маркетологи пишуть за допомогою нього промотексти, менеджери — документи по проектах, розробники — документацію і навіть код.

Він — настільки популярний зараз, що доріс до показника в 100 млн щомісячних активних користувачів за два місяці.

Але для українських користувачів він на жаль закритий, якщо спробувати зареєструватись з українського IP, система відпише щось на кшталт OpenAI’s services are not available in your country. Це пов’язано з небажанням OpenAI порушувати американські санкції проти росії (і ймовірно небажанням розбиратись, які регіони України окуповані, а які звільнені чи вільні).

Тож користувачам з України доводиться шукати інші шляхи реєстрації.

Як зареєструвати акаунт

Щоб користуватися чатом, потрібно зареєструвати акаунт на платформі OpenAI.

 • Перш ніж починати реєстрацію, потрібно включити VPN і обрати регіон, де бот доступний (Британія, США, Канада, Франція тощо). Повний список доступних регіонів можна подивитись на офіційному сайті.
 • Якщо перейти за лінком реєстрації, відкриється стандартне вікно, де користувача попросять ввести пошту і пароль (не коротший від 8 символів, бажано із літерами різного регістру та цифрами):
Скріншот зі сторінки реєстрації ChatGPT
 • Надалі система попросить користувача верифікувати імейл (перейти по лінку, що надійшов на пошту).
 • Після цього потрібно буде ввести ім’я та номер телефону. Оскільки українських номерів у випадному списку просто немає, можна піти кількома шляхами:
  • Можна звернутись до знайомого за кордоном, що проживає в одній з країн, де сервіс доступний, і попросити номер (який сам знайомий не планує використовувати для реєстрації). Цей номер потрібно буде вказувати лише один раз, на нього прийде код, який користувач вводить у систему.
  • Можна використати сервіс віртуальних мобільних номерів по типу Zadarma.com або десятків інших: він знадобиться всього на пару хвилин, щоб отримати код і верифікувати акаунт в системі.
  • Можна використати Telegram-бот, який працює з чатом через API, і може давати доступ до ChatGPT за гроші (але з ними потрібно бути обережно, серед них є російські проекти). Є український Telegram-бот ChatGPT, який продає анлім запитів до чату за 300 грн на місяць.
 • Після реєстрації користувач отримує доступ до безлімітної кількості запитів до ChatGPT: їх можна вводити у поле для тексту внизу сторінки. Старі чати зберігаються ліворуч. Потрібно зважати на те, що чим чіткіше ви поставите чат-боту запит або завдання, тим краще він із ним впорається.
Скріншот з ChatGPT
Залишити коментар

Коментарі | 3

Пошук