GitHub зробив інструмент дописування коду Copilot загальнодоступним, але заблокував його в Україні

Читати на RU

GitHub запустив у відкритий доступ корпоративну версію інструменту Copilot, який може в автоматичному режимі дописувати код за допомогою штучного інтелекту. Проте, як свідчить інформація на формі GitHub, одночасно з цим сервіс заблокував роботу інструменту на території України.

Що дає Copilot for Business?

GitHub Copilot був вперше представлений у партнерстві з OpenAI у 2021 році. Доданий до редактору як просте розширення, Copilot використовує контекст із коду розробника, щоб запропонувати нові рядки, цілі функції, тести та навіть складні алгоритми. 

За даними GitHub, понад 400 організацій уже використовують Copilot у форматі раннього доступу. Тепер, завдяки Copilot for Business, інструмент стане доступним для кожного розробника, команди, організації та підприємства. 

«Ще в червні 2022 року ми повідомляли, що GitHub Copilot вже генерує 27% коду на платформі. Сьогодні ми бачимо, що це відбувається все частіше: у середньому 46% коду створюється за допомогою GitHub Copilot на всіх мовах програмування, а 61% — серед розробників, які використовують Java. Крім того, наше дослідження показує, що 90% розробників, які використовують GitHub Copilot, повідомляють, що виконують завдання швидше», — розповіли в GitHub.

Copilot for Business також отримає додаткові переваги, яких не було в попередніх версіях інструменту:

  • Більш потужна модель штучного інтелекту, та нові алгоритми моделювання, що покращують якість автоматично запропонованого коду.
  • Фільтрація вразливостей безпеки на основі штучного інтелекту. GitHub Copilot автоматично блокує поширені пропозиції небезпечного коду.
  • Підтримка VPN-проксі: GitHub Copilot працює з VPN, у тому числі з самопідписаними сертифікатами, тому розробники можуть використовувати його в будь-якому робочому середовищі.
  • Проста реєстрація: будь-яка компанія може швидко придбати ліцензії Copilot for Business та легко призначити робочі місця, навіть якщо вони не використовують платформу GitHub для свого вихідного коду.
  • Також Copilot for Business додає такі функції, як керування ліцензіями, керування політикою в масштабах організації та додаткові функції конфіденційності.

Чому Copilot недоступний в Україні?

До виходу Copilot for Business сервіс цілком нормально працював на території України. Проте з релізом корпоративної версії українські користувачі почали масово скаржитись на втрату з’єднання з усіма плагінами Copilot.

«Враховуючи, що проблеми виникають переважно в українських користувачів. І той факт, що я зміг авторизуватися під VPN, схоже, Copilot чомусь заблокували для IP-адрес України 🙁 Я припускаю, що вони запровадили ті самі обмеження, що вже були на OpenAI. Ймовірно, після вчорашнього випуску Copilot For Business», — пише користувач з ніком nmeln.

Найімовірніше, причина блокування Copilot на території України дійсно криється в політиках OpenAI, на базі технологій якої й побудований інструмент дописування коду. Є список країн, які підтримують OpenAI й Україна не входить до їх числа. А оскільки Copilot базується на OpenAI Codex, GitHub міг накласти відповідні обмеження.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук