Португалія припиняє видачу «золотих віз»

Для подолання житлової кризи Португалія оголосила про припинення видачі ​​«Золотої візи» та заборону нових ліцензій на Airbnbs та іншу короткострокову оренду. Як повідомляє Reuters, такі рішення викликані різким зростанням вартості оренди житла в Португалії, яка і так є однією з найбідніших країн Західної Європи.

  • Низькі зарплати, гарячий ринок нерухомості, політика країни, що заохочувала багатих іноземців інвестувати в ту ж саму нерухомість, і залежна від туризму економіка протягом багатьох років ускладнювали місцевим жителям оренду або купівлю житла. А рівень інфляції в 8,3% загострив цю проблему.
  • Прем’єр-міністр Португалії Антоніо Коста заявив, що криза зараз впливає на всі сім’ї, а не лише на найуразливіші. Орендна плата та ціни на житло різко зросли в країні, яка і так є однією з найбідніших країн Західної Європи. Минулого року понад 50% працівників заробляли менше ніж 1000 євро на місяць, а в одному лише Лісабоні орендна плата підскочила на 37% у 2022 році.
  • Тому Португалія припинить дію своєї програми золотих віз, яка пропонувала паспорти ЄС громадянам країн, які не входять до ЄС, в обмін на інвестиції, зокрема в нерухомість. Ця схема залучила 6,8 млрд євро інвестицій з моменту її запуску у 2012 році, причому основна частина грошей пішла саме в нерухомість.
  • Крім того, влада Португалії оголосила про заборону видачі нових ліцензій на житло Airbnb та іншим сервісам короткострокової оренди. Винятком стане лише оренда житла в менш населених сільських районах країни.
  • Також буде уряд запропонує податкові пільги орендодавцям, яким доведеться перетворити туристичні об’єкти на будинки для місцевих жителів.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук