Мінцифри готує military tech-кластер. В Україні таких буде ще мінімум два

Видання «Бабель» з посиланням на міністра цифрової трансформації Михайла Федорова повідомляє, що найближчим часом міністерство запустить military tech кластер на базі Фонду розвитку інновацій. За інформацією AIN.UA, над запуском кластеру активно працюють, він буде запущений у найближчі кілька тижнів. Але це не все: як мінімум ще два мілітарі-кластери на базі акселераторів готуються до запуску в Україні вже цієї весни, один з них вже функціонує у стелс-режимі.

Military tech кластер від Мінцифри

За інформацією від Федорова, military tech-кластер буде спрямований на підтримку фахівців, які розробляють військові технології. Як пише «Бабель», кластер виконуватиме чотири основні функції:

  • створення єдиної координаційної платформи у сфері військових технологій;
  • підтримка підприємців, які працюють у сфері мілтех;
  • швидка доставка технологічних рішень у сфері оборони до замовників;
  • ефективна взаємодія з усіма командами та стейкхолдерами, що працюють в Україні та за кордоном.

Мінцифри запускатиме кластер у кооперації з іншими міністерствами та працюватиме над допомогою у розвитку military tech-стартапів. Більше деталей обіцяють згодом.

Military tech-тренд

Проект Мінцифри — не єдиний в Україні. У 2022 році на тему military tech пройшло кілька хакатонів, але для повноцінного розвитку індустрії цього замало. Саме тому, за інформацією AIN.UA, найближчим часом буде анонсовано ще як мінімум два тематичних акселератори.

  • Один з них куруватиме профільне Міністерство оборони. За інформацією AIN.UA, акселератор вже почав роботу у стелс-режимі та веде переговори з потенційними контрагентами. На разі проект не публічний, але його анонс може відбутись вже навесні.
  • Свій акселератор готує і один з великих українських благодійних фондів. Деталей поки не має, але це не «Повернись живим», повідомляють джерела AIN.UA. Коли буде анонс — поки не відомо, фінансування для підтримки стартапів та компаній шукатимуть серед іноземних донорів та зацікавлених інвесторів.

Розвиток military tech напрямку в Україні зараз здебільшого лягає на плечі саме держави або ж зацікавлених бізнес-янголів. За словами представника однієї з великих донорських організацій, що побажав залишитись анонімним, Європа та Штати не можуть вкладатись в military tech, по суті інвестуючи в створення зброї: саме тому абсолютна більшість ІТ-компаній в Україні з іноземними власниками віддавали донати Червоному Хресту. Публічних інвестицій уникають і приватні інвестфонди. Навіть коли CEO сам бажає інвестувати в зброю, цього не дозволяють його піарники з юристами, і піарники з юристами його інвесторів. В результаті, західні та навіть місцеві інвестори або не працюють з подібними проектами, або ж роблять це неофіційно.

На відміну від них за останні місяці лунало вже кілька новин про українських бізнес-янголів, що діють від власного імені: як от Дмитро Шимків, що інвестував у AeroDrom, чи Володимир Яценко, котрий взявся за розробку БПЛА.

При цьому інвестори прогнозують тренд на значний розвиток military tech проектів в Україні, яких вже й так нараховується близько сотні. А проекти військового призначення, на яких буде написано «створено та випробувано в Україні», зможуть отримати потужний експортний потенціал вже найближчим часом.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук