«Аполітична» російська гра Atomic Heart висміює вбивства українців

2

21 лютого 2022 року вийшла російська гра Atomic Heart. Ми раніше вже писали про те, чому її небажано та небезпечно купляти українським і західним геймерам (розробники передають дані юзерів до ФСБ, а саму гру робили на «газпромівські» кошти).

Під час хвилі критики у бік гри її розробники, формально кіпрська, але по факту російська студія Mundfish виступила з коментарем у стилі «ми поза політикою і за мир». Але після релізу гри зрозуміло, що російські розробники таки зробили з неї політичне висловлювання: висміюючи вбивства українців російською армією, захоплюючись СРСР та лишаючи «пасхалки» на радість російській аудиторії, що підтримує війну.

Українська геймерська спільнота зібрала кілька найгірших прикладів з російських ресурсів, де з’являються відео та скріншоти гри.

  • Скріншот з гри, де дрон несе горщик з геранню. «Геранями-2», як росіяни називають іранські дрони, російська армія обстрілює українські міста, вбиваючи людей:
  • Використання старих фото «радянського» Донецьку та Запоріжжя. Донецьк окупований російською армією з 2014 року. Розробники не могли не знати про цей факт, включаючи такі фото до гри. Як і про риторику російської влади про «відновлення історичної несправедливості та відновлення СРСР».
  • Консерви, розфарбовані у синьо-жовтий колір зі «свиним» фаршем. Цікаво, що російські юзери виправдовують картинку тим, що в неї був радянський оригінал. Але без надпису «свиний».
  • Вірш-цитата зі старого плаката часів Другої світової про «свиней-нацистів»:
  • Багато користувачів з росії збурилося щодо того, що це «просто свині», українці ображаються на нісенітницю, мовляв, не треба шукати приховані сенси. Але цільова аудиторія гри, російські геймери, зчитують ці сенси однозначно (навіть у дискусіях про цю ж саму гру обзиваючи українців «свиньми»). Один із російських оглядачів так надихнувся грою, що в огляді закликав путіна «видати розробникам медаль».
https://twitter.com/iPapaJustify/status/1627561768489783296
  • Фото «з майбутнього», де російський військовий зачитує присягу, без коментаря про те, чим зараз займається російська армія.
  • Спіч робота про ядерний шантаж і розширення кордонів СРСР:
  • І ще цікаві знахідки:

Чому ми про це взагалі пишемо?

На початку повномасштабного вторгнення, коли росіяни 17 лютого обстріляли дитячий садок на Луганщині, хтось зробив фотошоп: у розвалену цегляну стіну садочка зазирає Федір Достоєвський, щоб показати: імперська культура не може бути «поза політикою». Atomic Heart, як частина сучасної російської культури, не є аполітичною, розробники намагалися неочевидно догодити «патріотичним» росіянам, які вітають війну з Україною. Цю гру варто прибрати з ігрових онлайн-сторів. Адже росія зробила із своєї культури інструмент пропаганди та війни.

Залишити коментар

Коментарі | 2

Пошук