Тренди українського фрілансу 2023 від Freelancehunt

Український сервіс Freelancehunt поділився основними трендами фрілансу в нашій країні на 2023 рік. Відповідно до результатів дослідження, в Україні досить низький (50%) відсоток спеціалістів, для яких фріланс — єдине джерело їхнього доходу.

У світі майже 70% спеціалістів працюють виключно на фрілансі й ця тенденція буде розвиватися й у нас. Крім того, на думку аналітиків сервісу, все більше підприємців будуть використовувати саме фріланс як джерело кваліфікованих спеціалістів для розвитку бізнесу.

Фріланс ставатиме єдиним джерелом доходу 

Приблизно 50% фрілансерів на сервісі Freelancehunt стверджують, що фріланс — єдине джерело їхнього доходу. Варто зазначити, що більшість з них віком 24-45 років, майже половина має сім’ю, 34% мають дітей. Усе це підтверджує стабільність їхніх доходів на фрілансі, адже це не просто проєктна робота, а спосіб забезпечити для своєї родини комфортні умови проживання. 

Доля фрілансерів, для яких фріланс є єдиним джерелом доходу, знизилася з 57% у 2021 році до 50% у 2022 році. Основним фактором, який на це вплинув, стала війна. Жителі України шукали джерела додаткового заробітку. Очікуємо, що у 2023 році кількість спеціалістів, які працюють тільки на фрілансі, повернеться до рівня 2021 року і буде зростати.

При цьому у світі майже 70% спеціалістів працюють виключно на фрілансі без додаткового джерела доходу. У Європі цей показник сягає 77%, у Центральній Америці та на Ближньому Сході — понад 40%. 

Soft skills важливіші за hard

У 2023 році мало просто розробляти сайт чи створювати дизайн. Тепер потрібно ще й правильно комунікувати, влучно продавати послуги, вміти швидко адаптуватися до нових реалій. Одна з найважливіших навичок — тайм-менеджмент.

Фрілансерам необхідно навчитись якісно управляти робочим часом і правильно розставляти пріоритети, адже поки є світло, зв’язок та безпечні умови, треба працювати. Більше немає часу на роздуми та повільне виконання завдань.

Фріланс як джерело кваліфікованих спеціалістів

Як зазначають у Freelancehunt, 9 з 10 IT-менеджерів зі світу стверджують, що їм довелося б відкладати, скасовувати чи подовжувати дедлайн проєкту, якби вони не мали позаштатної допомоги. Більш ніж половина IT-команд звертаються по допомогу до фрілансерів, щоб отримати навички, які недоступні зараз усередині команди. У такого підходу є декілька переваг:

  • Спеціалістів простіше і швидше знайти на фрілансі. 
  • Набагато зручніша співпраця, адже не потрібно забезпечувати робоче місце, винаймати офіс тощо. 
  • Вигідніше, оскільки плата йде не за години, а за конкретні результати. 
  • Фрілансери відповідальні та більше адаптовані до ймовірних змін. 
  • Це дешевше, зручніше, швидше, ніж збирати нову команду в офіс.

Українські підприємці теж якомога частіше залучають віддалених працівників на проєктній основі, щоб розв’язати конкретні завдання. Наприклад, розробники популярної гри про Україну Ukraine GTA знайшли 40% команди на фріланс-біржі Freelancehunt і працюють з ними на проєктній основі.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук