Стартап дня: платформа для ведення інфобізнесу WeStudy

Рубрика «Стартап дня» на AIN.UA — це трибуна для засновників проектів, де можна познайомити потенційних клієнтів та інвесторів зі своїм продуктом. Редакція зберігає пряму мову спікера. Розповісти про свій стартапі можна, заповнивши анкету за посиланням.

WeStudy — це мультифункціональна цифрова платформа для ведення інфобізнесу: запуску, продажу та проведення онлайн-курсів та тренінгів з інтеграцією сторонніх сервісів (наприклад, CRM, віртуального навчального середовища та telegram-ботів)

Засновники та команда стартапу

Засновники стартапу — Ростислав Рижков, Олександр Рижков, Сергій Рижков та Василь Рижков. Загалом в команді до 10 основних виконавців. Нам зараз дуже потрібні менеджери для роботи з клієнтами. Також ми шукаємо партнерської співпраці із фрілансерами та компаніями у залученні нових клієнтів.

Про що стартап

Ми створили мультифункціональну цифрову платформу для ведення інфобізнесу: запуску, продажу та проведення онлайн-курсів та тренінгів.

Ми інтегрували багато сервісів в єдиний електронний кабінет: система CRM, віртуальне навчальне середовище із потужним функціоналом (зберігання матеріалів та відео на захищеному хмарному сховищі, тестування із підтримкою фото та відео відповідей, налаштування розкладу, стоп-уроки, інтеграція з YouTube, Zoom, Google Meets, Microsoft Teams, створення та оцінка завдань, відстежування прогресу навчання), телеграм бот, розсилки електронних листів, месенджер, система автоматизованої оплати, конструктор сайту.

Яка модель монетизації

Підписка за користування.

Скільки часу пішло на MVP? Яких помилок припустилися?

З 2017, тобто майже 5 років ми розробляли та впроваджували віртуальні навчальні середовища для супроводу спільних навчальних програм між українськими та закордонними університетами. Проте за розробку безпосередньо системи WeStudy на основі напрацювань зайнялись лише нещодавно. Десь на початку березня 2022 року. Мінімально життєздатним продукт став десь у середині-кінці червня. Тобто десь до 4 місяців інтенсивної розробки І вдень і вночі, без вихідних.

Головна помилка — акцентувати на навчальних програмах та планах, електронній заліковій книжці, розкладі занять (академічний підхід, якого ми дотримувалися при роботі із університетами).

Проте для інфобізнесменів пріоритети виявилися зовсім іншими. Системи платежів, захищеність навчальних матеріалів, системи оповіщень, лендінги для курсів — це все, що дороблялося з врахуванням клієнтів. Таким чином, ми взяли з університетських підходів до ведення онлайн навчань кращі моменти, багато чого спростили ТА адаптували під вимоги сучасного приватного інфобізнесу.

Як виникла ідея створити стартап?

Ми багато думали про створення окремого сервісу для інфобізнесу, проте здебільшого продовжували працювати над проектами цифровізації державних університетів України. Стимулом для WeStudy став початок війни в Україні.

На нашу думку, користуватися програмними продуктами, які було розроблено в країні агресорі — неприпустимо й аморально для українця. Проте не завжди є технічна можливість перейти на нормальні аналоги з відповідними функціональностями — бо їх зазвичай просто немає на нашому ринку, чи вони дуже складні в опануванні через відсутність української локалізації та інші фактори.

Тому ми вирішили створити сервіс, який би максимально задовільняв саме український інфобізнес. Створено українцями для українців.

Хто ваші конкуренти, які в них досягнення?

Основним конкурентом ми б виділили GetCourse та його аналоги. Про досягнення платформи GetCourse багатьом відомо, тому немає сенсу знов це перелічувати.

WeStudy відрізняється від конкурентів в першу чергу мультифункціональністю. Ми об’єднали багато сервісів в одну платформу. Як приклад, для власників інфобізнесу не потрібно окремо використовувати Альфа CRM для роботи із лідами, GetCourse для побудови віртуального середовища, а лендінг робити на Тільді. Ці всі функціональності та багато інших поєднує в собі одна платформа – WeStudy Online.

Як ви оцінюєте ринок для вашого продукту?

Зараз саме час для Українського ринку. Відбувається зміна програмного забезпечення країни агресора на більш сучасне та цікаве локального виробництва. В планах виходити на інші країни, проте поки не наситимо потреби місцевого ринку інфобізнесу – робити цього не будемо.

Скільки грошей/часу інвестовано?

Мінімум 5 років напрацювань і 4 місяці інтенсивної роботи. Інвесторів не шукаємо, просто робимо свою роботу гарно і для людей.

Чого вдалося досягти?

Менше ніж за місяць після виходу на MVP у нас вже декілька сотень реєстрацій інфобізнесів, декілька тисяч студентів, які вже проходять заняття. Точні цифри не можемо розголошувати — таємниця компанії.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук