У січні 2021 року месенджер WhatsApp представив оновлення політики конфіденційності. Згідно з новими правилами компанія передаватиме деякі дані користувачів материнській компанії — Facebook. Якщо користувач не погодиться на нові умови, WhatsApp не працюватиме. Рішення слід ухвалити до травня 2021 року.
На тлі критики WhatsApp різко зросла цікавість до інших месенджерів. На початку січня застосунок Signal завантажили 7,5 млн разів, а до Telegram приєдналися понад 25 млн нових користувачів.
В анонімному опитуванні редакція AIN.UA з’ясувала, які месенджери популярні в Україні та як ситуація у WhatsApp вплинула на локальних користувачів.
Дослідження. Загалом в опитуванні взяли участь 1229 людей. Вони відповідали на поставлені AIN.UA запитання. Нижче наведено результати дослідження.
Вибір месенджера в Україні
- Як показало опитування, найпопулярнішим месенджером в Україні є Telegram. Для спілкування його обирають 50,6% респондентів.
- 32% опитаних користуються Telegram для робочої комунікації.
- На другій позиції — Viber. Основним месенджером його назвали 18,5% опитаних. За ним іде Facebook Messenger — 8,1%.
- При цьому за допомогою WhatsApp і Signal спілкуються лише 6% і 1,8% респондентів відповідно.
Популярними сервісами для роботи виявилися:
- Telegram — 49,8%;
- Slack — 24,7%;
- Viber — 19%;
- Skype — 16,2%
- Microsoft Teams — 11,2%.
Докладно про те, які месенджери та рішення для командної роботи використовують читачі AIN.UA, ми писали раніше.
Що з WhatsApp в Україні
Опитування показало, що WhatsApp не є лідером серед популярних застосунків для спілкування. Для постійної комунікації його використовують 6% респондентів, а для спілкування по роботі — 8,5%.
При цьому для 56,9% користувачів нова політика WhatsApp не стане причиною відмовитися від використання сервісу. Водночас 43,1% вирішили перейти на інший месенджер.
Серед альтернативних варіантів респонденти найчастіше вказували Telegram, український месенджер Kawoon та Signal.