Криптобанк Silvergate оголосив про ліквідацію після обвалу ринку

Компанія Silvergate Capital, яка була одним із двох основних банків для криптоіндустрії разом із Signature Bank, оголосила про згортання операцій і ліквідацію свого банку. Як повідомляє CNBC, при цьому в компанії обіцяють повністю погасити всі депозити відповідно до плану ліквідації.

Що відбувається з Silvergate?

Silvergate слугував одним із двох основних банків для криптокомпаній разом із Signature. При цьому активи Silvergate становлять трохи більше $11 млрд у порівнянні з понад $114 млрд у Signature. Основним клієнтом Silvergate була збанкрутіла криптобіржа FTX, чиє падіння і стало першим поштовхом до ліквідації банку.

«У світлі останніх змін у галузі та нормативно-правових актах Silvergate вважає, що впорядковане згортання операцій Банку та добровільна ліквідація Банку є найкращим шляхом», — йдеться в заяві компанії.

Усі депозити будуть повністю погашені відповідно до плану ліквідації. Проте компанія не повідомила, як планує вирішувати претензії регуляторів та міністерства юстиції США до свого бізнесу.

Ліквідація відбулася менш ніж через тиждень після того, як Silvergate призупинив роботу своєї платіжної платформи Silvergate Exchange Network або SEN, яка вважалася однією з її основних пропозицій компанії. У рамках оголошення про ліквідацію Silvergate уточнив, що всі інші послуги, пов’язані з депозитами, залишаються в робочому стані, поки компанія згортається. Клієнти будуть повідомлені, якщо будуть будь-які подальші зміни.

Чому компанії довелось піти на ліквідацію?

Проблеми тиснуть на Silvergate вже не перший місяць. На додаток до звільнення 40% своїх співробітників в січні, компанія повідомила про чистий збиток у розмірі майже $1 млрд в четвертому кварталі після ажіотажу звільнень наприкінці минулого року, в результаті якого депозити клієнтів впали на 68% до $3,8 млрд. Щоб покрити вилучення, Silvergate навіть довелося продати боргові цінні папери на $5,2 млрд.

2 березня Silvergate Bank оголосив, що відкладе подання свого річного звіту. Компанія також зазначила, що її реальні показники можуть суттєво відрізнятися від прогнозованих.

У своїй заяві Silvergate пояснила це «обмеженнями діяльності компанії внаслідок різноманітних судових процесів, регуляторними запитами та розслідуваннями з боку Конгресу та Міністерства юстиції США. Крім того, в компанії почали говорити про можливе банкрутство, заявивши, що вплив цих подій може вплинути на здатність компанії «продовжувати безперервну діяльність».

Результатом такого повідомлення стало миттєве падіння акцій більш ніж на 10%. Проте основні проблеми Silvergate були ще попереду. Також протягом доби після повідомлення про відкладення подачі звітності сторонні криптокомпанії, включаючи Coinbase, Paxos і Kraken, почали припиняти співпрацю з Silvergate через занепокоєння можливим банкрутством.

Чому це цікаво?

Можливе банкрутство Silvergate — це все ще наслідки падіння біржі FTX, яке відбувалось в листопаді 2022 року. Тоді FTX став четвертим великим криптопроектом, що впав за рік (після LunaCelsius та Three Arrows Capital). Проте саме його банкрутство та безліч розслідувань з боку американських регуляторів найбільше підкосило ринок.

Наслідки краху FTX потрясли криптовалютний ринок, і також Silvergate безпосередньо постраждав, оскільки на момент краху банк мав депозити на суму близько $1 млрд у FTX, які не міг вивести з вже неактивної біржі. Крім того, проти Silvergate почались розслідування Міністерства юстиції США, яке перевіряло можливі шахрайства пов’язані з Бенкманом-Фрідом.

Падіння Silvergate хоч і було передбачуване після відкладання подання річного звіту, все одно стане ударом по криптоіндустрії.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук