Hindenburg Research випустили розслідування про махінації Block Джека Дорсі. Акції впали на 15%

Компанія Hindenburg Research (далі HR), що займається розслідуваннями діяльності IPO-компаній, випустила новий звіт по роботі платіжної компанії Block Джека Дорсі (також співзасновник Twitter та великий акціонер сервісу). До 2021 року Block називався Square, компанія запущена у 2009 році, займається платежами. Редакція AIN.UA стисло переказує, які порушення вдалось знайти.

  • Свій аналітичний звіт HR готували два роки, вивчили чималу кількість документів, а також поговорили з поточними та екс-працівниками Block.
  • Основний закид до Block — обман інвесторів. Компанія ніби-то завищує свої показники по числу користувачів, оскільки враховує навіть фейкові акаунти та має слабку систему боротьби з ними, а також занижує цифри по залученню реальних юзерів.
  • За інформацією HR, від 40% до 75% всіх акаунтів мали ознаки фальшивки або були залучені до шахрайства. Наприклад, одна людина могла мати десятки акаунтів і видавати їх за реальні. За словами HR, їхнім аналітикам також вдавалось повторити цю схему: вони завели профілі на імʼя Трампа та Маска та без проблем проводили операції (виданню Reuters повторити цю схему не вдалось — ред.).
  • Це, зокрема, свідчить про високу активність на платформі осіб, які використовували Block для злочинних дій, як от торгівлі наркотиками.
  • Ще одна проблема, яка повʼязана з відсутністю повноцінної верифікації профілів — обман з отриманням державних пільгових виплат під час ковіду. Отримувати такі можна було і через Cash App — додатку, що належить Block. За інформацією HR, обʼєм виплат на платформі перевищував у 8-10 разів показники інших банків, а деякі штати вже працюють над тим, що повернути назад десятки тисяч незаконно отриманих виплат. 
  • За словами HR, у Block все так погано з захистом, що про шахрайські схеми, доступні через сервіс, співають навіть американські репери.

Hindenburg Research не просто так випустило подібне розслідування: компанія славиться тим, що шортить акції компаній, проти яких виступає, на чому і заробляє. Раніше така історія пройшла з начебто виробником вантажівок на водневому паливі NIKOLA, а не так давно — на найбільшій компанії Індії Adani Group. 

Після публікації звіту акції Block обвалились на 22% в моменті, але трохи відіграли згодом — середнє значення склало 15%. 

Джек Дорсі заявив, що звинувачення не відповідають дійсності, планує подавати до суду на Hindenburg Research. При цьому, за його словами, Block готова до співпраці з SEC та іншими регуляторами. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук