Український підприємець написав Chrome-плагін за допомогою ChatGPT. І вже заробляє на ньому

Український підприємець Ігор Стефурак розповів AIN.UA, як написав Chrome-плагін за допомогою ChatGPT. Причому чат-бот не просто програмував, а виступав «технічним кофаундером» проекту: оптимізовував код, давав поради. В результаті за 10 годин Стефурак зробив Chrome-розширення /ai, на яке ще до запуску продажів зібрав передзамовлень на $1000. Редактор AIN.UA розповідає деталі проекту.

Що це за сервіс

Це — розширення для Chrome, яке дозволяє взаємодіяти з ChatGPT з будь-якого текстового вікна на будь-якому сайті за допомогою команди /ai. Його ідея — в тому, щоб дати користувачам доступ до чат-боту там, де потрібно, без необхідності відкривати окремий сайт ChatGPT та копіювати його відповіді.

Це може бути запит з редактора WordPress «/ai напиши список найпопулярніших серіалів 2022 року» або із будь-якого редактора коду «/ai write js code for loop». Плагін зв’яжеться із ChatGPT по API та вставить відповідь у те саме вікно.

Плагін пройшов перевірку Google 23 березня 2022 року, і підприємець почав продавати його. Але ще до запуску сайту приймав передзамовлення на ранній доступ, і, за його словами, користувачі передзамовили плагін на $1000.

Як людина та ChatGPT його писали

Ігор розповідає, що у нього з’явилась ідея такого плагіну, але сам він би не зміг його написати: із програмуванням знайомий на рівні джуніора, до того ж, ніколи не програмував Chrome-розширення раніше. Оскільки він читав, що ChatGPT непогано справляється із JavaScript, вирішив поекспериментувати.

Спочатку Ігор попросив у чатбота написати код розширення для Chrome, яке відслідковуватиме натискання кнопки Enter на клавіатурі, коли курсор буде в текстовому полі, і заміняти текст на емоджи. Чат-бот у відповідь видав три файли: маніфест (необхідний для роботи плагіна у Chromе) та два файли із кодом. Також дав інструкцію, як це запустити у браузері.

«Я спробував і код спрацював. Це мене вразило. Тож наступні 10 годин я провів за комп’ютером спілкуючись з ШІ. Я просив його вносити правки в код, коли з’являлися ідеї щодо розвитку плагіну. Наприкінці дня у мене була перша версія продукту, яка відсилала інструкції ШІ по API і вставляла відповідь у текстове поле», — розповідає він.

За словами підприємця, чат-бот зіграв роль не просто розробника на проекті, а CTO: він спілкувався із ботом, просив редагувати код згідно із баченням функцій продукту, оптимізувати певні шматки коду.

Плюси та мінуси роботи з ChatGPT

Серед переваг роботи з ChatGPT Ігор називає швидкість: чатбот «випльовує» робочий код одразу після відправки запиту. А також універсальність: бот не просто пише код, але складає політику приватності для сайту, готує питання для опитувальника від Google для публікації у вебсторі, пропонує варіанти опису продукту для Product Hunt тощо. Людині лишається це все перевірити та відредагувати.

У роботі з ChatGPT були й недоліки. Він погано орієнтувався у новій версії маніфесту для Сhrome-розширень, яка вийшла нещодавно і відрізняється від попередніх. Тож Ігор мав постійно нагадувати ChatGPT, що код треба писати саме під неї. Бувало й таке, що чатбот трохи «тупив”:

«Я кілька разів заходив у «замкнене коло». Відправляю ШІ помилку з консолі, він переписує код. Я запускаю його, вилазить інша помилка. Копіюю її, він переписує код, вилазить попередня помилка. І так по колу. Поки я не вигадую як переформулювати запит, щоб вивести ШІ за рамки циклу», — розповідає Ігор.

Загалом підприємець задоволений результатом:

«З моїм розумінням того, як працює код я оцінюю отриманий результат на 3+. Але в процесі я вчуся, бачу, як він генерує функції, прошу його пояснити незрозумілі мені моменти, і винаходжу способи доносити до нього контекст задачі за допомогою меншої кількості тексту».

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук