ШІ типу ChatGPT вплине на 300 млн робочих місць у світі

Біля 300 млн фултайм-робіт по всьому світі ймовірно можна буде якось автоматизувати за допомогою найновіших розробок в штучному інтелекті (ШІ). Йдеться, зокрема, про вплив великих лінгвістичних моделей типу ChatGPT. Такий аналіз підготували в Goldman Sachs, повідомляє CNN.

  • Близько 18% обсягу роботи по всьому світі може бути комп’ютеризовано завдяки цьому, а ефект від ШІ більше позначиться на економіках розвинутих країн, аніж країн, що розвиваються.
  • Офісні працівники ймовірніше відчують вплив від цих технологій на своїх робочих процесах, аніж робітники, що займаються ручною працею. Більше всього поширення ШІ може вплинути на адміністративних працівників, а також юристів, як вважають аналітики.
  • У США та Європі приблизно дві третини поточних робочих місць можуть відчути вплив ШІ та автоматизації до якогось рівня. ШІ зможе виконувати повністю до чверті всіх робіт.
  • Майбутнє використання технологій, подібних до ChatGPT, може призводити до втрати робочих місць. Але у довгостроковій перспективі нові технології та інновації можуть сприяти зростанню ринку праці, а також загальній продуктивності.
  • Широке поширення ШІ зрештою за 10-річний період може збільшити глобальний ВВП на 7%.

«Хоча вплив ШІ на ринок праці ймовірно буде значним, більшість робочих місць та індустрій лише частково зазнають впливу автоматизації, і ймовірніше будуть радше доповнюватися, аніж заміщатися ШІ», — вважають аналітики.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук