Угорщина відмовилась вступати до Альянсу Стартапів ЄС через пункт про «гендерну різноманітність»

Угорщина відмовилась долучитися до European Startup Nations Alliance (ESNA) та підписати відповідну декларацію EU Startup Nations Standard of Excellence (SNS), що являє собою список найкращих практик створення більш сприятливих умов та політик розвитку стартапів для урядів. Основна причина — пункт про гендерну різноманітність, що є однією із засадничих цінностей Альянсу. Про це пише Sifted.

  • European Startup Nations Alliance був створений у 2021 році. Його основна ціль — об’єднати уряди країн для обміну досвідом та практиками підтримки стартапів. На сьогодні Альянс вже налічує 9 країн і у найближчі місяці планує розширятися.
  • Аби долучитися до Альянсу, країни повинні підписати офіційний документ — EU Startup Nations Standard of Excellence. Його вже прийняли 26 урядів включно з Ісландією. Проте Угорщини у цьому списку немає — консервативний уряд Віктора Орбана не поділяє один із найважливіших принципів розвитку європейської стартап-екосистеми — гендерну різноманітність, виступаючи проти терміну «гендер» загалом.

Уряди «повинні приділяти належну увагу та вживати заходів для підтримки різноманітності та інклюзії у своїй стартап-політиці, водночас захищаючи демократичні цінності». Цього можна досягти шляхом «стимулювання найму на роботу у стартапах спеціалістів різної етнічної приналежності, статі, релігії, віку та сексуальної орієнтації», — йдеться у пункті EU Startup Nations Standard of Excellence, з яким Угорщина не погоджується.

  • Водночас як пише Sifted, угорська екосистема стартапів перебуває на підйомі. У 2022 році компанії залучили на 60% більше інвестицій, ніж у 2021 році — це понад 180 млн євро.
  • Однак угорські фаундери відзначають, що зростанню їхніх проектів сильно заважають обмеження регуляторів. Згідно зі репортом Startup Hungary, йдеться про необхідність запровадження більш сприятливого податкового режиму для стартапів, а також прозорого режиму опціонів на акцій.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук