У більшості фаундерів європейських «єдинорогів» все ж є вища освіта (аналіз)

Засновник і генеральний партнер Graffiti Ventures Давіде Санджованні проаналізував історію 100 європейських засновників стартапів-єдинорогів і зʼясував, що у більшості з них насправді є вища освіта. Тобто, міф про те, що для заснування мільярдного стартапу потрібно кинути коледж – просто міф.

Також Санджованні дослідив досвід, національність, стать та вік засновників. Портрет вийшов наступний: типовий успішний засновник «єдинорога» – 33-річний білий чоловік, що закінчив Оксфорд та має досвід у сфері фінансів чи інвестиційному бізнесі. AIN.UA ділиться ключовими деталями аналізу.

  • Виявляється, європейські засновники єдинорогів у 85% випадків мають вищу освіту. Крім того, 23% з них мають ступінь магістра/PhD. Це може довести, що історії про успіх тих, хто вирішив покинути навчання заради бізнесу, правдиві лише в 15% випадків, принаймні в Європі.
  • Більшість випускників університетів-засновників навчаються в Оксфордському університеті (7%), за ним йдуть LSE (6%) і Кембриджський університет (5%).
  • Середній вік засновників, коли вони засновують компанію, яка досягне успіху, становить 33 роки.
  • Принаймні 10% засновників Unicorn працювали в Goldman Sachs, а 7% – у McKinsey. У той час як більшість мають досвід роботи в інвестиційній індустрії в іншому місці, перш ніж заснувати свої компанії.
  • Більшість засновників unicorn Європи походять із Великої Британії, за нею йдуть Німеччина, Франція, Іспанія та Естонія.
  • Цікаво, що зі 100 проаналізованих засновників лише 4 жінки.

Важливо зазначити, що аналіз не може бути репрезентативним для всього регіону, оскільки автор не розкриває повну методологію. Окрім того, він може містити багато статистичних помилок. Наприклад, не враховуються пропускні потужності університетів. Як пишуть у коментарях, дослідження скоріше про те, які якості фаундерів охочіше фінансуватимуть інвестори венчурного капіталу, а не хто частіше має потенціал для створення успішних компаній.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук