Українські розробники створили розширення для браузера, яке фільтрує російський контент

Українські розробники створили розширення для браузера stopRU, яке фільтрує російський контент в рекомендаціях та пошуку YouTube. Як повідомляє ITC, для російських відео stopRU за замовчуванням відкривається меню, що випадає, та обирається пункт «Не цікавить».

Розширення stopRU спрацьовує кожного разу, коли користувач заходить на YouTube. Воно аналізує назву кожного відео, опису та каналів й перевіряє їх на наявність виключно російських (ё, ъ, ы, э) та українських (ґ, є, і, ї) літер. Якщо присутні російські, та немає українських літер таке відео вважається російським.

В залежності від сторінки, на якій знаходиться користувач робота розширення stopRU виглядає наступним чином:

  • На головній сторінці для російських відео за замовчуванням відкривається меню, що випадає, та обирається пункт «Не цікавить». В налаштуваннях також можна обрати інші дії для таких відео, наприклад, обирати пункт «Не рекомендувати канал» або просто виділяти відео без жодних дій.
  • На сторінці результатів пошуку російські відео затемнюються. В налаштуваннях можна змінити поведінку розширення.
  • На сторінці «Популярне» російські відео затемнюються. Також в налаштуваннях можна змінити поведінку розширення.
  • На сторінці перегляду відео аналізуються рекомендовані відео в правій частині екрана. Для російських відео відкривається меню, що випадає, та обирається пункт «Не цікавить». Також доступні опції виділяти відео без жодних дій або обирати в меню пункт «Не рекомендувати канал». Змінити поведінку розширення можна в налаштуваннях.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук