5 мільйонів програмістів Індії стурбовані перспективою заміни штучним інтелектом

Якщо технології нейромереж, подібні до ChatGPT, витіснять інженерів з розробки програмного забезпечення, жодна країна не постраждає більше, ніж Індія, де проживає понад 5 мільйонів програмістів. Як повідомляє Bloomberg, поки що нові фахівці все ще високо цінуються в IT-секторі Індії, проте дехто з них вже починає переживати про свою майбутню кар’єру.

  • Перспектива того, що нейромережі замінять програмістів, хоч і віддалена, але вже непокоїть Палаш Хаде. Новоспечений інженер із центральної Індії очікує, що в країні з населенням 1,4 мільярда людей буде менше робочих місць у програмному забезпеченні. Хаде отримав онлайн-диплом data science and analytics в престижному Індійському технологічному інституті (IIT) у Мадрасі. Він сподівається, що це допоможе йому виділитися, якщо кількість вакансій на ринку почне скорочуватися.
  • Нещодавно індійські аутсорсингові фірми були настільки жадібними до талантів, що навіть не заперечували, якщо попередній досвід інженера був у хімічній або гірничодобувній галузі. Навчання людей за допомогою внутрішніх вправ із кодування було звичною справою. 
  • Найбільший аутсорсинг в Індії (та в Азії) Tata Consultancy Services Ltd. цього року зробив 46 000 пропозицій щодо працевлаштування студентам. Проте тепер генеративний штучний інтелект і ChatGPT домінують у кожній розмові з клієнтами.
  • Зміни швидко наближаються завдяки передовому штучному інтелекту, сказав головний виконавчий директор Tech Mahindra, який має чотири десятиліття досвіду в галузі ІТ-послуг. На гостьовій лекції в IIT Hyderabad минулого тижня він виявив, що студенти вже стурбовані.
  • Питання полягає не в тому, чи займе штучний інтелект наявні робочі місця, а в тому, як швидко нова технологія стане каталізатором нових робочих місць і можливостей, навіть якщо вона замінить старі ролі. Десятки тисяч інших інженерів, які не мають ступенів таких елітних шкіл, мають підстави для занепокоєння. Не за горами спад рутинної роботи з кодування.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук