Інвестор VEON пропонує провести IPO «Київстар»

Інвестиційна компанія Shah Capital Management за останні два роки викупила 4,95% акцій компанії VEON, яка, серед іншого, є власником українського оператора «Київстар». Керівник фонду 14 квітня направив листа до управлінців VEON, де прописав ряд кроків, як можна збільшити ціну акцій компанії у 5 разів. Редакція AIN.UA ознайомилась з листом і переказує основні факти з нього.

За словами керівництва Shah Capital Management, вони були здивовані, що акції VEON знаходяться на настільки низькому рівні — близько $19 за штуку. Ряд кроків, що їх пропонує імплементувати фонд, мають підняти вартість акцій компанії до $100 за одиницю.

  • Розпочати buyback акцій на $200 млн.
  • В майбутньому компанія також має використовувати мінімум 50% свого вільного грошового потоку на викуп акцій до певного моменту. Зокрема, вважають в фонді, мультиплікатор EV/EBITDA у VEON 1,8X, тоді як у конкурентів (наводяться Vodacom, MTN, Bharti, Millicom, America Movil) — 6X, а отже саме цей показник має стати прикладом для VEON.
  • У VEON на кінець 2022 року у VEON накопичилось $2,5 млрд. На думку Shah Capital Management — це забагато: вільних коштів на рахунках має бути не більше $200 млн. Кошти пропонується направити на покриття кредитів та викуп облігацій, що розраховані до 2024 року.
  • Щоб знизити витрати, компанія також пропонує зменшити число учасників ради директорів з нинішніх 11 чоловік до 7-8.
  • VEON має виділити свій фінтех та розважальний бізнес (JazzCash, Mobilink, Tamasha та Toffee) у окремий бізнес-юніт та підготувати його до виводу на біржі в Дубаї.

Київстар — на IPO

Одна з пропозицій стосується української компанії «Київстар». За словами керівництва Shah Capital Management, VEON має розглянути два сценарії стосовно подальшої долі компанії.

  1. Продати частину компанії іншому гравцю.
  2. Вивести «Київстар» на біржу окремо від VEON, щоб сповна реалізувати потенціал компанії. Серед іншого пропонується розглянути варіанти Варшавської фондової біржі або ж NASDAQ.

«Київстар» — дійсно одна з найбільших компаній України. Виторг за 2022 рік склав 31 млрд грн, що за нинішнім курсом складає трохи більше $800 млн. Основний дохід — телеком, але компанія розвиває окремі послуги. Наприклад, придбала медичний проект Helsi та наростила базу своїх ТВ-продуктів до аудиторії 1,1 млн споживачів щомісяця.

В річному звіті VEON відзначається, що загалом показники компанії зростають по всім напрямкам, а спадання трендів викликане повномасштабним вторгненням, а не невдалими діями менеджменту чи чимось подібним.

Продаж «Вымпелком»

Всі описані вище дії Shah Capital Management пропонує імплементувати одразу після продажу головного російського активу VEON — компанії «Вымплеком». Очікується, що угода буде закрита до 1 червня 2023 року, її вартість оцінюють у $2,2 млрд (при цьому капіталізація VEON складає $1,4 млрд, про що і говорять у фонді Shah — холдинг сильно недооцінений). Очікується, що угода пройде успішно і VEON зможе позбутись критики через продовження діяльності у рф, а вільні ресурси направити на популяризацію холдингу та покращення фінансових показників.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук