Starlink може блокувати термінали користувачів, які завантажують піратський контент

1

SpaceX почала висилати попередження користувачам, які завантажують (а головне — розповсюджують) неліцензовані фільми, серіали та інший контент використовуючи торент-трекери через термінали Starlink.

Як повідомляють в спільноті «Народний Starlink», перші повідомлення почали приходити ще на початку 2023 року, а за продовження піратської діяльності SpaceX може повністю відключити термінал від зв’язку.

За які дії Starlink може вислати попередження?

Приклад скарги. Джерело: Володимир Степанець

Користувачі, які завантажують піратський контент з використанням Starlink, рано чи пізно отримають попередження від компанії. Перші подібні повідомлення почали приходити ще у 2021 році, проте тоді сервіс ще не працював на території України.

За спостереженнями користувачів Reddit, антипіратська політика SpaceX поширюється не на весь піратський контент, а лише на спроби завантажити контент, що належить великим компаніям, які витрачають гроші на відстеження завантажень.

Так користувач під ніком substrate-97 для експерименту завантажував різні торент-файли протягом двох місяців, але ніяких повідомлень так і не отримував, доки не спробував отримати контент, що належить «компанії зі списку Fortune 500».

Приклад скарги. Джерело: «Народний Starlink»

З початком війни в Україні почав працювати Starlink. А Українські користувачі, які переважно звикли вільно споживати піратський контент, почали отримувати листи з попередженнями. Остання подібна скарга стосувалась нелегального завантаження фільму «Форсаж» через торент.

Що загрожує власнику та користувачам термінала?

Starlink підпорядковується загальному законодавству щодо порушення авторських прав, тож, як і звичайні інтернет-провайдери, надсилає автоматичне попередження при завантаженні піратського контенту. За повторні порушення компанія також може накладати санкції, включно з повним блокуванням доступу.

«Так, це може призвести до відключення сервісу і хтось залишиться без зв’язку. Так, це значить, що качати з термінала Starlink торенти та іншу фігню наразі не варто, навіть якщо дуже хочеться. Так, це значить, що оператор мережі Starlink, компанія SpaceX буде вимушена реагувати на такі скарги. І найімовірніше буде налаштовувати відповідні інструменти контролю, а може й обмеження трафіку порушникам», — написав адміністратор спільноти «Народний Starlink» Володимир Степанець.

Як можна продовжити споживати контент?

Такі сповіщення переважно приходять користувачам, які використовують торент-трекери, для завантаження нелегального контенту. Виявлення порушників відбувається наступним чином:

  • Власник контенту має бота на торент-трекері, який спостерігає за всіма вхідними запитами. 
  • Торенти є загальнодоступними, тож якщо ви оголосите про себе в загальнодоступному торенті (це потрібно, щоб люди надсилали вам дані), власник вмісту зможе ідентифікувати ваш IP.
  • Після цього компанія просто надсилає вашому постачальнику послуг скаргу, а той (в нашому випадку це Starlink) переадресовує її вам.

Тож у випадку з торент-трекерами є одразу дві проблеми: по-перше, вас легко ідентифікувати та подати скаргу (хоча судячи з усього цим займаються лише найбільші правовласники), а по-друге, підпадаєте не лише під нелегальне завантаження, а й під нелегальне розповсюдження контенту.

Тому що звичайною скаргою щодо авторських прав проти торентів є саме роздача нелегального контенту, оскільки за замовчуванням ви не лише завантажуєте собі, а й роздаєте іншим користувачам завантажені файли. А закони та покарання за надання несанкціонованих матеріалів іншим набагато суворіші, ніж просто завантаження для себе.

Тож єдиний простий спосіб обходу обмежень (якщо звісно не враховувати покупку контенту) — це перестати користуватися торентами, а лише дивитися контент без попереднього завантаження.

Залишити коментар

Коментарі | 1

  • Starlink вживає заходів щодо боротьби з незаконним контентом і блокує термінали, які завантажують піратський контент. Це позитивний крок у боротьбі з нелегальними діями в інтернеті, який дає змогу захистити авторські права та підтримувати законність в онлайн-середовищі.

    Але поряд з цим, також важливо звернути увагу на переваги, які пропонує Starlink для звичайних користувачів. Сайт https://linkukraine.com/ пропонує швидку доставку, допомогу в налаштуванні та вигідні тарифи для тих, хто хоче скористатися послугами Starlink. Це чудовий вибір для тих, хто потребує швидкого та надійного інтернету, особливо якщо інші провайдери не можуть надати достатньо високу швидкість.

Пошук