Fintech Farm Дубілета та Вітязя залучила $22 млн. Оцінка може перевищувати $100 млн

Як стало відомо AIN.UA, британська компанія Fintech Farm закрила раунд B на $22 млн. Лід-інвестором раунду виступив фонд Nordstar, а сам раунд є комбінацією еквіті та convertible loan. 

Що за компанія

Fintech Farm заснована трьома українцями Дмитром Дубілетом, Олександром Вітязєм та Миколою Безкровним у 2020 році. Це — платформа для запуску необанків у партнерстві з традиційними банками по всьому світі. Першим проектом Fintech Farm став Leobank, який компанія запустила в Азербайджані з місцевим банком Unibank. Сьогодні цей проект має майже 1 млн активних клієнтів та вже вийшов у прибуток.

Дмитро Дублет та Олег Гороховський (а також ще кілька співзасновників) разом запускали Fintech Band і monobank. Згодом Дубілет вийшов із команди Fintech Band та із складу її акціонерів. Fintech Farm — один із його нових проектів.

У січні 2022 року Fintech Farm залучив $7,4 млн інвестицій. Раунд очолили венчурний фонд Flyer One Ventures і фінтех-компанія Solid. Африканський маркетплейс Jiji та фонди TA Ventures, u.ventures, AVentures Capital також взяли участь. 

У березні 2023 року Fintech Farm запустила Liobank у В’єтнамі, там партнером компанії виступив банк Orient Commercial Joint Stock Bank (OCB). Сам проект — на стадії бети і працює тільки у Хошиміні та Ханої. Третім ринком для Fintech Farm стала Нігерія, там у стадії бета було запущено Fibo, який поки що працює лише у Лагосі. 

Деталі угоди

Лід-інвестор угоди — фонд Nordstar зі штаб-квартирою в Лондоні. У нього в портфоліо — біля 20 компаній. Одна із останніх компаній, в яку фонд вклався разом з іншими інвесторами — дубайська платформа Silkhaus, яка залучила $7,75 млн у листопаді 2022 року. 

На момент підготовки матеріалу ця інвестиція у Fintech Farm — поки найбільша для українських проектів у 2023 році та одна з найбільших в український fintech за всю історію його існування. Дубілет не розкриває оцінку компанії. За даними AIN.UA, оцінка компанія перевищує $100 млн. 

  • Як стало відомо AIN.UA, один з учасників нового раунду для Fintech Farm — фонд Chrome Capital. Як і Nordstar, фонд також має штаб-квартиру у Лондоні. Серед співзасновників — Олександр Савін, який виступає його GP. Савін був серед співзасновників венчурного фонду Elbrus Capital, що оперував у рф. Ми попросила Дмитра Дубілета розповісти про Chrome Capital та його участь у новому ранді. 
  • За словами Дубілета, Савін більше 20 років проживає у Британії та має британське громадянство. Після початку повномасштабного вторгнення він припинив діяльність у рф та не інвестує там, це підтвердили і у Elbrus Capital.
  • Редакція AIN.UA також попросила докази, що у Chrome Capital в управлінні немає російських грошей. Дубілет продемонстрував аудит Chrome Capital від європейської компанії, яка підтвердила, що у фонду немає грошей від російських LP чи від компаній, які б оперували на російському ринку, отримуючи там прибуток. 

Також Дубілет наголосив, що всі інвестори, з якими компанія Fintech Farm проводила новий раунд, пройшли due diligence та не мають стосунку до російських капіталів. За словами Дубілета, компанія відмовлялась від співпраці з фондами, навіть якщо ті керуючи грошами трастових LP продовжували інвестувати у рф після початку повномасштабного вторгнення. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук