Український Efarm.Pro розробив безпілотний комплекс для розмінування полів

Український стартап Efarm.Pro виготовив безпілотний комплекс для розмінування полів. Як повідомили в бізнес-інкубаторі Ukrainian Future, резидентом якого є Efarm.Pro, комплекс включає в себе дрон, робот-розміновувач, автопілот і причіпну систему на трактор, що здатна витримати вибух.

З чого складається комплекс для розмінування?

Комплекс включає в себе дрон, робот-розміновувач, автопілот і причіпну систему на трактор, що здатна витримати вибух. Система працює автономно, за потреби дозволяє керувати транспортним засобом з безпечної відстані без ризику, тож участь людини, –  а відповідно і ризики для життя аграріїв – максимально мінімізовані.

Автор цього проєкту — власник компанії «Гардаріка Трес», резидент бізнес-інкубатора Ukrainian Future Олександр Приходченко. Він є СЕО стартапу Efarm.Pro, який розробляє технологічні рішення для агросектору – універсальні агронавігатори та контролери. Вони й стали основою для створення комплексу для розмінування полів. Як розповідає сам Олександр, ідея проєкту виникла в перші місяці початку війни:

«Мої клієнти-фермери розповідали про критичну проблему – неможливість працювати на замінованих землях. Ті, хто все ж ризикував виїхати в поле, нерідко підривалися на мінах, втрачали техніку, або й навіть життя. З огляду на масштаби мінного забруднення — ООН уже тоді називала Україну однією з найбільш замінованих країн світу — чекати своєї черги на очищення сотень і тисяч гектарів земель аграріям довелось би роками. Тож потреба в альтернативному безпечному розмінуванні стала очевидною», — розповідає Олександр.

Як він працює?

Комплекс для розмінування передбачає три рівні обстеження територій і знешкодження небезпечних предметів:

  • Спершу поле сканує безпілотник, оснащений відповідними сенсорами та функцією передачі точних координат розташування вибухових пристроїв з геоприв’язкою. Він виявляє вибухівку на глибині до 1 метру.
  • Її знешкоджує робот-розміновувач та сертифіковані сапери.
  • Далі – на поле виїздить дистанційно керований трактор з причіпною системою захисту, вона проходить верхній шар ґрунту, що дає гарантію безпечної роботи.

«Трактор працює в автономному режимі без оператора в кабіні. Це виключає можливість його загибелі або травмування. Додатково на техніку ставиться захисне обладнання, яке працює за принципом мінного тралу. Такий процес гарантує, що нічого небезпечного в землі не залишиться. Система передбачає автоматичну роботу на великих площах з точністю 2 см за заданим маршрутом Трактор проходить поле зі швидкістю 5 км/год, тобто, за 10 годинний робочий день здатен обстежити 20 га землі», — зазначив розробник.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук