Інвестиції в українські стартапи за Q1/ 2023

Редакція AIN.UA слідкує за всіма інвестиціями в українські стартапи, проглянути їх можна за тегом «Інвестиції» на сайті. У цьому матеріалі — інвестиції за перший календарний квартал 2023 року. Редакція розділили інвестиції у проекти, які позиціонують себе як українські, та окремо ті, де серед фаундерів є українські співзасновники.

Інвестиції в українські стартапи

  • Заснований українками стартап DressX, що розробляє віртуальний магазин одягу, закрив новий інвестиційний раунд обʼємом $15 млн. Оцінка стартапу не повідомляється.
  • Український стартап Kolibrio отримав $2 млн від фонду Jump Crypto, за участі Delta Blockchain Fund, Everstake Capital та ангельських інвесторів.
  • Fuelfinance, компанія, що розробляє програмне забезпечення для фінансового менеджменту та планування стартапів, залучила $1 млн у раунді seed.
  • Український стартап Deus Robotics, який займається роботизацією складів, залучив $1,5 млн від українського венчурного фонду SMRK
  • Фінтех GeekPay, що розробляє рішення для зниження ризиків та відстеження платежів у цифрових валютах, залучив фінансування від Sigma Software Labs. Обʼєм інвестицій не повідомляється.
  • Український Awesomic залучив $800 000. У раунді брали участь Pioneer Fund, Flyer One Ventures, Red Rooster Ventures, разом із керівним директором Y Combinator Майклом Сібелем та партнером Y Combinator Джаредом Фрідманом. Це додаткові інвестиції до попереднього раунду стартапу у 2021 році, на $2 млн.
  • Український AI-стартап Harmix залучив $500 000 від канадських інвесторів. В компанії не розкривають інвесторів, але заявили, що це міжнародний фонд.
  • Український VR-стартап Aspichi залучив $500 000 від фонду SMRK. Стартап розробляє рішення з віртуальної реальності.
  • Belkins, міжнародна маркетингова агенція з українськими фаундерами, стала лід-інвестором компанії Gigradar, котра допомагає бізнесам знаходити клієнтів через фріланс-біржу Upwork. Розмір угоди не розголошується, сторони вказують на семизначну оцінку Gigradar.

Іноземні проекти з українськими співзасновниками

Стартап CAST AI залучив фінансування від фонду CREANDUM та інших інвесторів в сумі $20 млн. Компанія базується в США, але має великий офіс розробки в Литві. Її засновник – виходець із України Юрій Фрайман. CAST AI розвиває продукт з автоматизації та управління витратами у хмарі. 

Лондонський стартап Carmoola, що займається кредитуванням авто, залучив $125 млн. Серед співзасновників фінтеху два українці — Роман Сумніков та Ігор Гордійчук. 

Гранти

Клініка Superhumans Center, яка займається протезуванням військових та цивільних, отримала грант у розмірі $16,3 млн від Говарда Баффета — сина Уоррена Баффета. З отриманих коштів суму в $15,3 спрямують на реновацію та обладнання приміщень львівського госпіталю. А ще мільйон доларів витратять на закупівлю протезів для перших цивільних та військових пацієнтів клініки. Клініка надає свої послуги безкоштовно.


Також у березні 2023 року стало відомо, що стартап Zeely залучив $120 000 від фонду ZAS Ventures. Вже у квітні 2023 року стало відомо, що це частина великого фандрейзингу на $1 млн.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук