В Україні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти

З 2 травня 2023 року дані про зниклих в Україні будуть вноситися в Єдиний реєстр зниклих безвісти. Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, завдяки реєстру рідні зможуть отримати відповідний витяг, який підтверджуватиме статус зниклого.

  • Реєстр розроблений Міністерством внутрішніх справ спільно з Уповноваженим зі зниклих безвісти й іншими відомствами. У реєстрі будуть зібрані та централізовані дані щодо зниклих безвісти: ПІБ особи, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи.
  • Також до реєстру буде внесено інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, які сприятимуть розшуку особи.
  • Через місяць після внесення відповідної інформації до реєстру рідні зможуть отримати відповідний витяг, який підтверджуватиме статус зниклого. На підставі витягу люди зможуть звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати пенсію по втраті годувальника непрацездатним членам сімʼї.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук